Upamiętnienie Mieszka I i pierwszej monety polskiej 

Mieszko I to pierwszy polski władca poświadczony przez źródła historyczne. W 966 roku przyjął chrzest i tym samym został pierwszym katolickim władcą Polski.

Za pierwszą monetę polską uznawany jest denar Mieszka. "Początki Państwa" to jedyna emisja upamiętniająca jednocześnie Mieszka I, jego żonę Dobrawę oraz pierwszą monetę polską. Ten medal to niezwykła lekcja numizmatyki i naszej państwowości.

Najwyższa jakość

Medal wybito w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym. Jest platerowany czystym srebrem oraz selektywnie czystym złotem. Technologia ta stosowana jest tylko przez prestiżowe mennice. Polega na ręcznym nakładaniu warstwy metalu szlachetnego na wydzieloną część numizmatu.

Ceniona artystka Ewa Olszewska-Borys zaprojektowała medal zachwycający bogactwem szczegółów


Medal „Początki Państwa” jest pierwszym z kolekcji „1000 Lat Pieniądza Polskiego”. Na każdym kolejnym medalu przedstawiony jest polski władca i moneta przez niego emitowana. To niezwykła lekcja historii mennictwa i naszej państwowości.

Najważniejsi polscy władcy i monety bite za ich czasów po raz pierwszy w jednej kolekcji

Medal "Początki Państwa" otwiera kolekcję "1000 lat Pieniądza Polskiego". Jest to unikalny program numizmatyczny prezentujący historię Polski, jej najważniejszych władców oraz monety wybite za ich czasów. Jest to niezwykła lekcji historii naszej państwowości.

Artyzm emisji osiągnięto dzięki współpracy z jedną z najbardziej znanych oraz cenionych projektantek monet i medali na świecie - Ewą Olszewską-Borys. Wśród kolejnych emisji znajdują się najważniejsze, najbardziej przełomowe wydarzenia Państwa Polskiego. Wybrane medale z kolekcji:

  • "Rozkwit Królestwa Polskiego" – numizmat przedstawia Kazimierza Wielkiego i jego monetę - kwartnik.
  • "Jagiellonowie na Tronie" – medal z wizerunkiem Władysława Jagiełły, królowej Jadwigi oraz miniatura półgrosza Władysława Jagiełły
  • "Złoty Wiek" – na medalu przedstawiono Zygmunta I Starego i Królową Bonę oraz talara Zygmunta I.

Ścisły Limit i gwarancja autentyczności

Ścisła limitacja, nawiązująca do daty chrztu Polski, to jedynie 9960 kolekcji. Każdy kolekcjoner otrzyma do niej indywidualnie numerowane Świadectwo Własności. Do każdego medalu dołączony jest również Certyfikat Autentyczności, zawierający szczegółowe informacje o emisji.

Do kolekcji GRATIS:

  • pudełko do bezpiecznego przechowywania medali.
  • indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji (wraz z ostatnim, 24. medalem). 
  • Certyfikat Autentyczności gwarantujący najwyższą jakość i platerowanie złotem i srebrem. 

TAK, zamawiam kolekcję medali "1000 Lat Pieniądza Polskiego". Pierwszy egzemplarz "Początki Państwa" otrzymam w cenie 74,50 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki), zamiast ceny regularnej 199 zł. Pozostałe 23 medale otrzymam w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie 149 zł (łączna cena tych 23 medali to 3427 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne medale z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj. prawo do zwrotu medalu oraz otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie menniczym.

Przysługuje mi prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedź 999/1000
Masa:
20 g
Średnica:
40 mm
Platerowanie:
srebro 999/1000 i złoto 999/1000