Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

Jednym z kluczowych wydarzeń World Money Fair było przyjęcie organizowane przez Samlerhuset Group, do której należy Skarbnica Narodowa.

Greg Prosser, CEO Samlerhuset, podsumował 2019 rok podkreślając znaczenie zaufania, szacunku, innowacyjności i jakości dla funkcjonowania firmy. Zapowiedział również rozwój oferty monet historycznych w najbliższych latach.

Złoto, z którego możemy być dumni

Conny Havel z Aliansu na rzecz Odpowiedzialnego Wydobycia opowiedziała o inicjatywie Fairmined Gold, który wspiera małe kopalnie z najbiedniejszych regionów świata. Podkreśliła, że dzięki zaangażowaniu w inicjatywę firm z branży numizmatycznej i jubilerskiej, wiele kopalń zaczęło wydobywać złoto z poszanowaniem praw człowieka i ochrony środowiska oraz działać na rzecz lokalnych społeczności.

Sprawiedliwa cena za złoto, którą otrzymują rzemieślnicze kopalnie, pozwala na włączenie ich do bezpiecznego i uczciwego handlu – podkreśliła Conny Havel. Samlerhuset również wspiera działania Aliansu na rzecz Odpowiedzialnego Wydobycia, oferując numizmaty wybite z kruszcu pochodzącego z kopalni, które uzyskały certyfikat Fairmined Gold. W należącej do Samlerhuset Mennicy Norweskiej z tego złota jest wybijany również medal Pokojowej Nagrody Nobla.

Warszawa stolicą światowej numizmatyki w 2021r.

Na XVI Międzynarodowy Kongres Numizmatyczny, który odbędzie się we wrześniu 2021 roku w Warszawie, zaprosiła Anna Zapolska, sekretarz komitetu organizacyjnego Kongresu. To niezwykle wydarzenie przyciągnie do stolicy archeologów, historyków, numizmatyków, muzealników, kuratorów kolekcji monet, przedstawicieli domów aukcyjnych i kolekcjonerów z całego świata. Kongres odbywa się tylko co sześć lat pod patronatem International Numismatic Council. W 2021 roku jego głównym organizatorem jest Uniwersytet Warszawski, Samlerhuset ma zaszczyt być głównym sponsorem Kongresu. Kongres Numizmatyczny po raz pierwszy odbędzie się w Europie Środkowo-Wschodniej. To będzie doskonała okazja do rozmowy nad stanem współczesnej numizmatyki.

Przy okazji Kongresu będzie można zobaczyć również bardzo ciekawe wystawy numizmatyczne w Muzeum Narodowym, na Zamku Królewskim oraz Uniwersytecie Warszawskim – powiedziała Anna Zapolska.

Weekend numizmatyków w Berlinie

Tegoroczne World Money Fair (31. stycznia – 2. lutego) przyciągnęły setki wystawców oraz ponad kilkanaście tysięcy zwiedzających. W tym roku honorowym gościem WMF była Mennica Japońska.

Wierzymy, że targi World Money Fair mają ogromne znaczenie dla branży numizmatycznej. Coroczne spotkania pozwalają bowiem na wymianę doświadczeń, wzajemną inspirację i rozwój pasji kolekcjonerskiej – mówił Greg Prosser.Dzięki zaangażowaniu Samlerhuset, największego udziałowca, targi są dziś jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie numizmatyki. Cieszę się, że moja praca jest kontynuowana – powiedział w trakcie przyjęcia Albert M. Beck, założyciel, były właściciel, a obecnie Honorowy Prezes World Money Fair.