Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty
Cena:
Pochodzenie:
Typ:
Metal:
Motyw:

Polska Numizmatyka

Oficjalne monety NBP i polskie emisje okolicznościowe

100 lat złotego - Nike Srebrna moneta o masie 10 gram 100 lat złotego - Nike Srebrna moneta o masie 10 gram
100 lat złotego - Nike Srebrna moneta o masie 10 gram
 • czyste srebro 999/1000,
 • moneta okolicznościowa z okazji 100 lat złotego,
 • ścisły limit - tylko 1924 egzemplarze na świecie!
249 zł
100 lat złotego - Polonia Srebrna moneta o masie 1 uncji 100 lat złotego - Polonia Srebrna moneta o masie 1 uncji
100 lat złotego - Polonia Srebrna moneta o masie 1 uncji
 • czyste srebro próby 999/1000,
 • moneta okolicznościowa wybita z okazji 100 lat złotego,
 • ścisły limit - tylko 2023 egzemplarze na świecie!
690 zł
Kolekcja Poczet królów i książąt polskich według Jana Matejki
Kolekcja Poczet królów i książąt polskich według Jana Matejki
 • platerowanie czerwonym złotem
 • trójwymiarowy efekt rzeźby,
 • wklęsła powierzchnia i podwyższony relief rzeźby,
 • wysoki rant medalu - aż 3,25 mm,
 • okazały rozmiar 36 mm i masa 29 g.
149 zł
Kolekcja Najpiękniejsze Polskie Banknoty w czystym złocie
Kolekcja Najpiękniejsze Polskie Banknoty w czystym złocie
 • Cenne 24-karatowe złoto (Au 999/1000),
 • Wykończenie – lustrzany połysk,
 • Okazałe wymiary 127 x 65 mm,
 • Niska limitacja - zaledwie 7000 egzemplarzy kolekcji
189 zł
Kolekcjonerski zestaw Złote lata polskiego futbolu Kolekcjonerski zestaw Złote lata polskiego futbolu
Kolekcjonerski zestaw Złote lata polskiego futbolu
 • cenne złote medale piłkarskie upamiętniające największe sukcesy "Orłów Górskiego",
 • okolicznościowy banknot oraz historyczne znaczki,
 • limitacja 500 sztuk kolekcjonerskiego zestawu na świecie.
2 490 zł
Złote lata polskiego futbolu
Złote lata polskiego futbolu
 • Uszlachetnienie czystym złotem 999/1000!
 • Najwyższa jakość mennicza!
 • w 50. rocznicę legendarnego meczu na Wembley!
139 zł

Numizmatyka polska, czyli polskie medale i monety numizmatyczne, dzięki którym odkryjesz bogactwo historii

Numizmatyka to wyjątkowe hobby, dzięki któremu można spojrzeć na dzieje narodu z zupełnie nowej, pogłębionej perspektywy i to na wiele sposobów.

Z jednej strony pasjonujące są monety numizmatyczne, które przed wiekami służyły jako środek płatniczy na ziemiach polskich i nie tylko. Czy wiesz, jak fascynująca może być historia ich powstania, a także symbolika? Idealnym przykładem jest tutaj numizmatyka polska, ponieważ wystarczy spojrzeć na dzieje najważniejszej polskiej monety – denara „Princes Polonie” wybitego za czasów Bolesława Chrobrego, by przekonać się, jak wiele zagadek wiąże się z tym numizmatem. Czy na jego awersie znajduje się jedna z pierwszych odsłon orła jako godła Polski, a może paw – symbol męczeństwa św. Wojciecha? Czy to rzeczywiście pierwszy artefakt, na którym pojawiła się nazwa naszego kraju? Te pytania można mnożyć w nieskończoność, a każde rodzi kolejne. Tak właśnie zaczyna się pasja, która wciąga bez reszty.

Z drugiej strony intrygującym świadectwem historii są pamiątkowe monety numizmatyczne oraz medale okolicznościowe, wybijane jako forma upamiętnienia ważnych postaci oraz symboli narodowych. Tworzone w ściśle limitowanych seriach, łączą wysoki kunszt artystyczny, najlepsze techniki mennicze i bogatą symbolikę, która także zachęca do zgłębiania wiedzy.

Właśnie dlatego numizmatyka polska stanowi kluczowy obszar zasobów Skarbnicy Narodowej. W naszych kolekcjach znajdziesz najcenniejsze i najbardziej interesujące artefakty, które odnoszą się do dalszej i bliższej historii oraz kultury polskiej. To wyjątkowy pomost między „dawniej” a „dziś”!

Jakie medale i monety numizmatyczne znajdziesz w kolekcji Skarbnicy Narodowej?

Dla Skarbnicy Narodowej „polska numizmatyka” to bardzo szerokie pojęcie. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz ciekawe numizmaty należące do wielu kategorii.

Polska numizmatyka to kolekcjonerskie monety numizmatyczne

Wspomniany już denar Bolesława Chrobrego to jeden z wielu intrygujących numizmatów, w których posiadanie możesz wejść dzięki Skarbnicy Narodowej. W kolekcji „Najważniejsze srebrne monety polskie” pojawią się również m.in. repliki talara Stanisława Augusta Poniatowskiego, talara elbląskiego Michała Korybuta Wiśniowieckiego oraz talara Zygmunta I Starego. Oryginalne monety, o których mowa, to absolutne unikaty, które zachowały się w pojedynczych sztukach. Jednak Ty możesz otrzymać ich repliki:

 • wybite w najwyższej jakości menniczej,
 • ze srebra próby 999/1000,
 • w ścisłej limitacji – zostanie wybitych tylko 2900 kompletnych kolekcji.

Ale to nie wszystko! Na pasjonatów dziejów mennictwa polskiego czekają również złote monety numizmatyczne. Są one dostępne m.in. w kolekcji „Najcenniejsze Monety Polskie”. To właśnie w tej serii są dostępne m.in. repliki: pierwszej polskiej złotej monety – florena Władysława Łokietka, studukatówki Zygmunta III Wazy (najdroższej monety w historii), portugała Zygmunta Augusta czy talara koronnego Stefana Batorego.

Każda z tych monet niesie za sobą niezwykłą historię, a poznanie jej to sposób na zajrzenie „za zasłonę” dawnych dziejów Polski. Fakty, które odkryjesz dzięki zgłębianiu tajemnic numizmatyki polskiej, zaskoczą Cię i pozwolą lepiej zrozumieć przeszłość i jej wpływ na teraźniejszość.

Numizmaty historyczne, monety numizmatyczne

Chcesz, aby w Twojej kolekcji znalazły się prawdziwe monety sprzed wieków? Skarbnica Narodowa stwarza również taką szansę. Znajdziesz u nas również oryginalne monety sprzed wieków w dobrym stanie zachowania. W naszych zasobach znalazł się m.in. ort gdański Zygmunta III Wazy, bity na początku XVII wieku. Śledź naszą ofertę na bieżąco, aby nie przegapić żadnego nowego okazu historycznego!

Polskie monety i medale okolicznościowe

Chcesz kupić oficjalne monety NBP, a może inne ciekawe numizmaty okolicznościowe związane z polską historią i kulturą? W zasobach Skarbnicy Narodowej znajdziesz wyjątkowe artefakty inspirowane dziejami sprzed wieków, jak również historią nowoczesną. Są to m.in.:

 • srebrne i złote medale upamiętniające wydarzenia historyczne – np. kluczowe bitwy na przestrzeni wieków czy publikacje dzieł literackich noblistów,
 • unikatowe medale z kolorowymi reprodukcjami najważniejszych dzieł malarskich – np. Wojciecha Kossaka czy Jana Matejki,
 • oficjalne monety NBP – np. z serii „Wielcy polscy ekonomiści”.

W ofercie pojawiają się coraz to nowe emisje, dlatego warto odwiedzać Skarbnicę Narodową regularnie. To najlepsza gwarancja na to, że nie przegapisz niepowtarzalnej okazji na wzbogacenie swojej kolekcji.

Pamiętaj: zamawiając u autoryzowanego dystrybutora, jakim jest Skarbnica Narodowa, masz 100% gwarancję autentyczności i legalnego pochodzenia numizmatów. Do zakupów dołączamy stosowne certyfikaty, a do kolekcji – przydatne akcesoria do przechowywania i ekspozycji zbiorów. Sprawdź i odkryj możliwości, jakie daje polska numizmatyka!

Uwaga! Medale i monety numizmatyczne dostępne w naszych kolekcjach podlegają ścisłej limitacji – pospiesz się, aby wejść w ich posiadanie!