Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

Skarbnica Narodowa przystąpiła do Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej, które zrzesza najwybitniejszych polskich twórców medali i monet, kolekcjonerów i wielbicieli sztuki medalierskiej.

Nasza firma jest członkiem wspierającym Stowarzyszenie.

Inicjatywa powołania Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej  zrodziła się z potrzeby integracji osób i środowisk zainteresowanych współczesną sztuką małego reliefu, oraz stworzenia płaszczyzny kontaktu, wymiany informacji, prezentacji dorobku i promocji przedsięwzięć, związanych z medalierstwem. Stowarzyszenie zrzesza artystów tworzących medale, teoretyków sztuki, kolekcjonerów oraz sympatyków sztuki medalierskiej.

Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy, służące dobru współczesnego medalierstwa, wszelkie postawy twórcze, treści i środki wyrazu artystycznego. Poprzez różnorodne działania popularyzatorskie, a przede wszystkim przez cykliczne wystawy stawiamy sobie za cel przywrócenie tej malej formie rzeźbiarskiej należnego jej miejsca  pośród innych dziedzin sztuki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska twórczego – informuje Stowarzyszenie na swojej stronie internetowej.

To dla nas wielki zaszczyt być członikem Stowarzyszenia. Są tu medalierki i medalierzy współpracujący ze Skarbnicą Narodową, wśród nich między innymi: Ewa Olszewska-Borys, Monika Molenda, Anna Wątróbska i Robert Kotowicz. Mamy nadzieję, że będziemy mogli wesprzeć Stowarzyszenie w organizacji wystaw, promocji i edukacji. Monety i medale to wszak małe dzieła sztuki, a polska szkoła medalierska należy do najwybitniejszych na świecie. Jest doceniania za granicą i niedoceniana w kraju. Warto to zmienić – mówi Szymon Majewski ze Skarbnicy Narodowej.