Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

Uparta i ambitna antropolożka, himalaistka, która została legendą i matematyczka, której wynalazki wpływają na nasze życie. Maria Czaplicka, Wanda Rutkiewicz i Marta Karczewicz to jedne z bohaterek projektu telewizji HISTORY Channel, którego celem jest przybliżenie sylwetek inspirujących Polek.

W ramach projektu Herstory zrealizowane zostały podcasty, scenariusze lekcji dla nauczycielek i nauczycieli, powstały nowe dzieła sztuki, a także planowana jest aukcja charytatywna, która wesprze powstanie pierwszego w Polsce Muzeum Historii Kobiet.

Wystawa i aukcja charytatywna prac herstorycznych w DESA Unicum

W aukcji weźmie udział 17 artystek, które stworzyły wyjątkowe prace inspirowane bohaterkami akcji Herstory. Autorkami dzieł są twórczynie działające w różnych mediach artystycznych, w różnym wieku, dzięki czemu prace są tak różnorodne, podobnie jak bohaterki Herstory. Muzami artystek były wybitne sportowczynie, działaczki wojenne, naukowczynie i artystki. Dzieła będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie w siedzibie DESA Unicum od 15 listopada, a 18 listopada odbędzie się aukcja charytatywna.

Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na Fundację Muzeum Historii Kobiet, która ogłosiła właśnie budowę pierwszego Muzeum Historii Kobiet w Polsce. Instytucja ma powstać w Poznaniu.

- Dla nas to ogromnie ważny projekt. Nie tylko dlatego, że dzięki aukcji realnie wsparta zostanie idea budowy Muzeum Historii Kobiet. Nasza wspólna akcja i działania pokazały, jak bardzo taka instytucja jest potrzebna; jak bardzo są potrzebne dobrze napisane i przedstawione historie o dokonaniach i dziedzictwie kobiet. Oraz, co dla nas niezwykle istotne, jak wiele osób z różnych środowisk entuzjastycznie podchodzi do pomysłu powstania miejsca, w którym opowiadać będziemy historię włączającą i sprawiedliwą – mówi Paulina Kirschke z Fundacji Muzeum Historii Kobiet.

Link do aukcji

muzeum-kobiet-aukcja