Numizmatyka – kolekcjonerskie monety złote i srebrne dostępne w sklepie numizmatycznym

Zaloguj

Moje konto:

801 811 800
Koszyk jest pusty

Dar Pomorza – ikona polskiej żeglugi morskiej

Kolekcjonerski medal platerowany 24-karatowym złotem z zachwycającym obrazem żaglowca!

Kolekcja Legendarne polskie statki i okręty

Twoja ocena będzie pierwsza!

0
 • Uszlachetnienie czystym złotem próby 999/1000
 • Obrazy statków i okrętów naniesione tampondrukiem
 • Najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany
 • Kompas GRATIS
Kolekcja Pełna dostępność
139 zł

„Dar Pomorza” - ikona polskiej żeglugi morskiej uwieczniona na zachwycającym obrazie i medalu platerowanym 24-karatowym złotem!

"Dar Pomorza" jest najbardziej znanym i zasłużonym polskim żaglowcem szkolnym nazywanym "Białą Fregatą". Ponadto pozostaje jednym z najpiękniejszych dużych żaglowców na świecie. Swoją pracowitą służbę pełnił przez 52 lata od 1930 r. do 1982 r., podczas której odwiedził 370 portów i pokonał ponad pół miliona mil morskich. 4 lipca 1982 roku nastąpiło formalne wycofanie statku ze służby. Dziś "Dar Pomorza" jest bez wątpienia jednym z najważniejszych zabytków polskiego dziedzictwa morskiego!

Teraz fregata "Dar Pomorza" została upamiętniona przez Skarbnicę Narodową na wyjątkowym numizmacie marynistycznym. Na medalu uszlachetnionym czystym złotem próby 999/1000 i okazałej średnicy aż 45 mm wkomponowano obraz autorstwa cenionego polskiego malarza marynisty Grzegorza Nawrockiego. Majestatyczny żaglowiec ukazany jest pośród morskich fal. Praca artysty została przeniesiona na rewers numizmatu za pomocą techniki tampondruku. Awers numizmatu przedstawia stylizowany kompas z różą wiatrów oraz nazwą serii w otoku: "Legendarne polskie statki i okręty".

Pierwsza w Polsce seria marynistyczno-numizmatyczna!

Medal "Dar Pomorza" stanowi pierwszy z serii w Polsce, łączącej numizmatykę, marynistykę oraz malarstwo, noszącej tytuł "Legendarne polskie statki i okręty". Ta wyjątkowa kolekcja, której inicjatorem jest medalier
Grzegorz Nawrocki, jest niezwykłą kombinacją sztuki i historii, ukazującą najważniejsze polskie jednostki pływające.

Każdy medal z tej kolekcji zawiera oryginalny obraz autorstwa Grzegorza Nawrockiego, wykonany w technice płaskorzeźby, a następnie platerowany 24-karatowym złotem. Te precyzyjnie wykonane i pięknie zdobione medale są prawdziwym arcydziełem sztuki, które upamiętniają najsłynniejsze polskie okręty i statki.

"Dar Pomorza" to jeden z tych medalów, który w szczególny sposób oddaje hołd legendarnym jednostkom pływającym. Oprócz "Daru Pomorza" przedstawiającego legendarny polski okręt, w kolekcji znajdują się także medale upamiętniające takie ikony polskiej marynarki wojennej jak "ORP Błyskawica" czy "ORP Burza". Każdy z tych medali stanowi wyjątkową pamiątkę oraz szlachetny sposób upamiętnienia polskiego dziedzictwa morskiego.

Kolekcja "Legendarne polskie statki i okręty" nie tylko cieszy oko swoją estetyką, ale także przypomina o znaczeniu polskiej floty oraz o heroicznych czynach jej załóg. To także doskonały sposób na podkreślenie dumy z polskiego dziedzictwa morskiego oraz na zwrócenie uwagi na jego niezwykłą wartość kulturową i historyczną.

Seria "Legendarne polskie statki i okręty" jest ściśle limitowana - jedynie 7500 kompletnych kolekcji na świecie!

żaglowiec dar pomorza

139 zł
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedzionikiel
Masa:
38 g
Średnica:
45 mm
Platerowanie:
złoto 999/1000
Zdobienie:
tampondruk

Legendarne polskie statki i okręty

Kolekcja medali platerowanych 24-karatowym złotem z zachwycającymi marynistycznymi obrazami!

Kolekcja "Legendarne polskie statki i okręty" powstała z inspiracji bogatą historią polskiej floty oraz z myślą o upamiętnieniu najbardziej znanych i cenionych jednostek pływających pod polską flagą. Jest to pierwsza w Polsce seria medali, która nie tylko przybliża historię morskiego dziedzictwa Polski, ale także pozwala na czerpanie radości z piękna sztuki.

Tworzenie tej kolekcji było nie tylko wyrazem szacunku dla polskiej marynarki wojennej i handlowej, ale również sposobem na zachowanie pamięci o bohaterskich czynach marynarzy oraz o ich niezwykłych osiągnięciach na morzu. Każdy medal z tej kolekcji jest unikatowy i przemyślany w najdrobniejszych szczegółach, co sprawia, że stanowi wyjątkową pamiątkę i wartościowy przedmiot kolekcjonerski.

Dla pasjonatów numizmatyki, marynistyki oraz sztuki, kolekcja "Legendarne polskie statki i okręty" jest prawdziwym skarbem. To nie tylko zbiór medali, ale także podróż przez fascynującą historię polskiej floty, począwszy od dawnych jednostek handlowych po współczesne okręty wojenne. Każdy medal zawiera w sobie nie tylko piękno artystyczne, ale także wartość historyczną i kulturową.

Wprowadzenie tej kolekcji na rynek było wydarzeniem niezwykle oczekiwanym i entuzjastycznie przyjętym przez miłośników marynistyki i numizmatyki. To doskonały sposób na celebrowanie polskiego dziedzictwa morskiego oraz na podkreślenie jego znaczenia dla narodowej tożsamości i dumy.

Najwyższa jakość wykonania

Każdy medal z kolekcji jest wybity w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym i platerowany czystym złotem próby 999/1000. Na rewersach ukazane są obrazy statków i okrętów wkomponowane w symbole marynistyczne, m.in. kotwicę. Numizmaty posiadają wspólny awers, który przedstawia stylizowany kompas z różą wiatrów oraz nazwą serii w otoku: "Legendarne polskie statki i okręty".

Zachwycające obrazy legendarnych polskich statków i okrętów na kolekcjonerskich numizmatach

Obrazy statków i okrętów upamiętnionych w kolekcji zostały namalowane przez cenionego polskiego malarza marynistę, Grzegorza Nawrockiego. Jego talent artystyczny oraz głęboka wiedza o historii i konstrukcji okrętów sprawiły, że obrazy te są nie tylko piękne, ale także pełne szczegółów i autentyczności. Nawrocki imponująco uchwycił detale każdego statku oraz oddał ich charakterystyczną atmosferę, co czyni te prace niezwykle atrakcyjnymi dla miłośników marynistyki.

Przeniesienie obrazów na medale zostało wykonane za pomocą cenionej techniki tampondruku, co pozwoliło na precyzyjne odwzorowanie kolorów i detali z oryginalnych prac artystycznych. Dzięki temu każdy egzemplarz medalu zachwyca nawet najbardziej wymagających kolekcjonerów swoją wiernością wobec pierwowzoru oraz wysoką jakością wykonania.

Medale z kolekcji "Legendarne polskie statki i okręty" nie tylko stanowią piękne i unikatowe dzieła sztuki, ale także są cenną pamiątką i wartościowym elementem każdej kolekcji. Ich estetyka i autentyczność sprawiają, że są one nie tylko przedmiotem podziwu, ale także źródłem inspiracji dla pasjonatów historii morskiej i sztuki.

Wygodne i bezpieczne kolekcjonowanie

Skarbnica Narodowa daje pewność bezpiecznych zakupów. Kolekcja ma charakter zamknięty - składa się z 24 medali uszlachetnionych 24-karatowym złotem. Kolekcję "Legendarne polskie statki i okręty" rozpoczyna medal "Dar Pomorza". Kolejne egzemplarze będą wysyłane ok. raz w miesiącu na wskazany przez Kolekcjonera adres. Wśród pozostałych medali znajdą się emisje upamiętniające m.in.: "ORP Błyskawica", "ORP Burza", "ORP Orzeł I", "Dar Młodzieży".

okręt dar pomorza

Ścisła limitacja kolekcji!

Dostępnych jest tylko 7500 kompletnych kolekcji "Legendarne polskie statki i okręty" na świecie! Ta ograniczona liczba zestawów sprawia, że każdy egzemplarz kolekcji staje się niezwykle cenny i pożądany przez kolekcjonerów na całym świecie. Każdy zestaw jest starannie numerowany i opatrzony certyfikatem autentyczności, co potwierdza jego unikalność oraz wartość kolekcjonerską.

Ta limitowana edycja sprawia, że kolekcja staje się nie tylko wyjątkową ozdobą dla każdego miłośnika marynistyki i numizmatyki, ale także inwestycją o potencjalnej wartości wzrostu w przyszłości. Z uwagi na ograniczoną dostępność, posiadanie kompletnego zestawu "Legendarne polskie statki i okręty" staje się symbolem prestiżu i wyjątkowości wśród kolekcjonerów na całym świecie.

To niezwykłe wydanie kolekcji, wraz z jej wysoką jakością wykonania oraz unikalnymi dziełami sztuki, sprawia, że jest ona jednym z najbardziej poszukiwanych i cenionych przez kolekcjonerów na rynku numizmatycznym i marynistycznym. Każdy posiadacz kompletnego zestawu może być dumny z posiadania rzadkiego i wyjątkowego dzieła kolekcjonerskiego, które nie tylko ozdabia jego zbiór, ale także stanowi wyraz jego pasji i zainteresowań.

Akcesoria w ramach kolekcji GRATIS

W trakcie trwania kolekcji "Legendarne polskie statki i okręty" Kolekcjonerzy otrzymają GRATIS:

 • Certyfikat Autentyczności do każdego medalu
 • stylowy kompas z fluorescencyjną tarczą i znacznikami dołączony do 2 przesyłki
 • specjalnie zaprojektowany folder kolekcjonerski do bezpiecznego przechowywania medali wraz z 3. numizmatem
 • teczka na dokumenty z logo Skarbnicy Narodowej dołączona do 3. przesyłki
 • indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji z miejscem na wpisanie imienia i nazwiska właściciela przesyłane na zakończenie serii

Skarbnica Narodowa jest jedynym oficjalnym dystrybutorem medali z kolekcji "Legendarne polskie statki i okręty"!

Tak, zamawiam kolekcję medali platerowanych czystym złotem „Legendarne polskie statki i okręty". Pierwszy egzemplarz „Dar Pomorza" otrzymam w cenie 139 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Pozostałe 23 medale będę otrzymywać w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie 139 zł (łączna cena tych 23 medali to 3197 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne medale z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj. prawo do zwrotu sztabki oraz do otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie menniczym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

„Dar Pomorza” - ikona polskiej żeglugi morskiej uwieczniona na zachwycającym obrazie i medalu platerowanym 24-karatowym złotem!

"Dar Pomorza" jest najbardziej znanym i zasłużonym polskim żaglowcem szkolnym nazywanym "Białą Fregatą". Ponadto pozostaje jednym z najpiękniejszych dużych żaglowców na świecie. Swoją pracowitą służbę pełnił przez 52 lata od 1930 r. do 1982 r., podczas której odwiedził 370 portów i pokonał ponad pół miliona mil morskich. 4 lipca 1982 roku nastąpiło formalne wycofanie statku ze służby. Dziś "Dar Pomorza" jest bez wątpienia jednym z najważniejszych zabytków polskiego dziedzictwa morskiego!

Teraz fregata "Dar Pomorza" została upamiętniona przez Skarbnicę Narodową na wyjątkowym numizmacie marynistycznym. Na medalu uszlachetnionym czystym złotem próby 999/1000 i okazałej średnicy aż 45 mm wkomponowano obraz autorstwa cenionego polskiego malarza marynisty Grzegorza Nawrockiego. Majestatyczny żaglowiec ukazany jest pośród morskich fal. Praca artysty została przeniesiona na rewers numizmatu za pomocą techniki tampondruku. Awers numizmatu przedstawia stylizowany kompas z różą wiatrów oraz nazwą serii w otoku: "Legendarne polskie statki i okręty".

Pierwsza w Polsce seria marynistyczno-numizmatyczna!

Medal "Dar Pomorza" stanowi pierwszy z serii w Polsce, łączącej numizmatykę, marynistykę oraz malarstwo, noszącej tytuł "Legendarne polskie statki i okręty". Ta wyjątkowa kolekcja, której inicjatorem jest medalier
Grzegorz Nawrocki, jest niezwykłą kombinacją sztuki i historii, ukazującą najważniejsze polskie jednostki pływające.

Każdy medal z tej kolekcji zawiera oryginalny obraz autorstwa Grzegorza Nawrockiego, wykonany w technice płaskorzeźby, a następnie platerowany 24-karatowym złotem. Te precyzyjnie wykonane i pięknie zdobione medale są prawdziwym arcydziełem sztuki, które upamiętniają najsłynniejsze polskie okręty i statki.

"Dar Pomorza" to jeden z tych medalów, który w szczególny sposób oddaje hołd legendarnym jednostkom pływającym. Oprócz "Daru Pomorza" przedstawiającego legendarny polski okręt, w kolekcji znajdują się także medale upamiętniające takie ikony polskiej marynarki wojennej jak "ORP Błyskawica" czy "ORP Burza". Każdy z tych medali stanowi wyjątkową pamiątkę oraz szlachetny sposób upamiętnienia polskiego dziedzictwa morskiego.

Kolekcja "Legendarne polskie statki i okręty" nie tylko cieszy oko swoją estetyką, ale także przypomina o znaczeniu polskiej floty oraz o heroicznych czynach jej załóg. To także doskonały sposób na podkreślenie dumy z polskiego dziedzictwa morskiego oraz na zwrócenie uwagi na jego niezwykłą wartość kulturową i historyczną.

Seria "Legendarne polskie statki i okręty" jest ściśle limitowana - jedynie 7500 kompletnych kolekcji na świecie!

żaglowiec dar pomorza

139 zł
Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedzionikiel
Masa:
38 g
Średnica:
45 mm
Platerowanie:
złoto 999/1000
Zdobienie:
tampondruk

Legendarne polskie statki i okręty

Kolekcja medali platerowanych 24-karatowym złotem z zachwycającymi marynistycznymi obrazami!

Kolekcja "Legendarne polskie statki i okręty" powstała z inspiracji bogatą historią polskiej floty oraz z myślą o upamiętnieniu najbardziej znanych i cenionych jednostek pływających pod polską flagą. Jest to pierwsza w Polsce seria medali, która nie tylko przybliża historię morskiego dziedzictwa Polski, ale także pozwala na czerpanie radości z piękna sztuki.

Tworzenie tej kolekcji było nie tylko wyrazem szacunku dla polskiej marynarki wojennej i handlowej, ale również sposobem na zachowanie pamięci o bohaterskich czynach marynarzy oraz o ich niezwykłych osiągnięciach na morzu. Każdy medal z tej kolekcji jest unikatowy i przemyślany w najdrobniejszych szczegółach, co sprawia, że stanowi wyjątkową pamiątkę i wartościowy przedmiot kolekcjonerski.

Dla pasjonatów numizmatyki, marynistyki oraz sztuki, kolekcja "Legendarne polskie statki i okręty" jest prawdziwym skarbem. To nie tylko zbiór medali, ale także podróż przez fascynującą historię polskiej floty, począwszy od dawnych jednostek handlowych po współczesne okręty wojenne. Każdy medal zawiera w sobie nie tylko piękno artystyczne, ale także wartość historyczną i kulturową.

Wprowadzenie tej kolekcji na rynek było wydarzeniem niezwykle oczekiwanym i entuzjastycznie przyjętym przez miłośników marynistyki i numizmatyki. To doskonały sposób na celebrowanie polskiego dziedzictwa morskiego oraz na podkreślenie jego znaczenia dla narodowej tożsamości i dumy.

Najwyższa jakość wykonania

Każdy medal z kolekcji jest wybity w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym i platerowany czystym złotem próby 999/1000. Na rewersach ukazane są obrazy statków i okrętów wkomponowane w symbole marynistyczne, m.in. kotwicę. Numizmaty posiadają wspólny awers, który przedstawia stylizowany kompas z różą wiatrów oraz nazwą serii w otoku: "Legendarne polskie statki i okręty".

Zachwycające obrazy legendarnych polskich statków i okrętów na kolekcjonerskich numizmatach

Obrazy statków i okrętów upamiętnionych w kolekcji zostały namalowane przez cenionego polskiego malarza marynistę, Grzegorza Nawrockiego. Jego talent artystyczny oraz głęboka wiedza o historii i konstrukcji okrętów sprawiły, że obrazy te są nie tylko piękne, ale także pełne szczegółów i autentyczności. Nawrocki imponująco uchwycił detale każdego statku oraz oddał ich charakterystyczną atmosferę, co czyni te prace niezwykle atrakcyjnymi dla miłośników marynistyki.

Przeniesienie obrazów na medale zostało wykonane za pomocą cenionej techniki tampondruku, co pozwoliło na precyzyjne odwzorowanie kolorów i detali z oryginalnych prac artystycznych. Dzięki temu każdy egzemplarz medalu zachwyca nawet najbardziej wymagających kolekcjonerów swoją wiernością wobec pierwowzoru oraz wysoką jakością wykonania.

Medale z kolekcji "Legendarne polskie statki i okręty" nie tylko stanowią piękne i unikatowe dzieła sztuki, ale także są cenną pamiątką i wartościowym elementem każdej kolekcji. Ich estetyka i autentyczność sprawiają, że są one nie tylko przedmiotem podziwu, ale także źródłem inspiracji dla pasjonatów historii morskiej i sztuki.

Wygodne i bezpieczne kolekcjonowanie

Skarbnica Narodowa daje pewność bezpiecznych zakupów. Kolekcja ma charakter zamknięty - składa się z 24 medali uszlachetnionych 24-karatowym złotem. Kolekcję "Legendarne polskie statki i okręty" rozpoczyna medal "Dar Pomorza". Kolejne egzemplarze będą wysyłane ok. raz w miesiącu na wskazany przez Kolekcjonera adres. Wśród pozostałych medali znajdą się emisje upamiętniające m.in.: "ORP Błyskawica", "ORP Burza", "ORP Orzeł I", "Dar Młodzieży".

okręt dar pomorza

Ścisła limitacja kolekcji!

Dostępnych jest tylko 7500 kompletnych kolekcji "Legendarne polskie statki i okręty" na świecie! Ta ograniczona liczba zestawów sprawia, że każdy egzemplarz kolekcji staje się niezwykle cenny i pożądany przez kolekcjonerów na całym świecie. Każdy zestaw jest starannie numerowany i opatrzony certyfikatem autentyczności, co potwierdza jego unikalność oraz wartość kolekcjonerską.

Ta limitowana edycja sprawia, że kolekcja staje się nie tylko wyjątkową ozdobą dla każdego miłośnika marynistyki i numizmatyki, ale także inwestycją o potencjalnej wartości wzrostu w przyszłości. Z uwagi na ograniczoną dostępność, posiadanie kompletnego zestawu "Legendarne polskie statki i okręty" staje się symbolem prestiżu i wyjątkowości wśród kolekcjonerów na całym świecie.

To niezwykłe wydanie kolekcji, wraz z jej wysoką jakością wykonania oraz unikalnymi dziełami sztuki, sprawia, że jest ona jednym z najbardziej poszukiwanych i cenionych przez kolekcjonerów na rynku numizmatycznym i marynistycznym. Każdy posiadacz kompletnego zestawu może być dumny z posiadania rzadkiego i wyjątkowego dzieła kolekcjonerskiego, które nie tylko ozdabia jego zbiór, ale także stanowi wyraz jego pasji i zainteresowań.

Akcesoria w ramach kolekcji GRATIS

W trakcie trwania kolekcji "Legendarne polskie statki i okręty" Kolekcjonerzy otrzymają GRATIS:

 • Certyfikat Autentyczności do każdego medalu
 • stylowy kompas z fluorescencyjną tarczą i znacznikami dołączony do 2 przesyłki
 • specjalnie zaprojektowany folder kolekcjonerski do bezpiecznego przechowywania medali wraz z 3. numizmatem
 • teczka na dokumenty z logo Skarbnicy Narodowej dołączona do 3. przesyłki
 • indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji z miejscem na wpisanie imienia i nazwiska właściciela przesyłane na zakończenie serii

Skarbnica Narodowa jest jedynym oficjalnym dystrybutorem medali z kolekcji "Legendarne polskie statki i okręty"!

Tak, zamawiam kolekcję medali platerowanych czystym złotem „Legendarne polskie statki i okręty". Pierwszy egzemplarz „Dar Pomorza" otrzymam w cenie 139 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Pozostałe 23 medale będę otrzymywać w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie 139 zł (łączna cena tych 23 medali to 3197 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne medale z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj. prawo do zwrotu sztabki oraz do otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie menniczym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.