Władysław Jagiełło w cennym złocie

Władysław Jagiełło (ok. 1355/60-1434), wielki książę litewski, został koronowany na króla Polski 4 marca 1386 roku w Krakowie. Tym samym unia Polski i Litwy stała się faktem. O sojuszu dwóch państw, korzystnym dla obu stron, myślano już u schyłku epoki piastowskiej. 

Układ z Litwą gwarantował Polsce sprzymierzeńca na forum międzynarodowym, wzmacniał jej pozycję i otwierał możliwość ekspansji na wschód. 

W zbiorowej pamięci Polaków Władysław Jagiełło pozostanie przede wszystkim zwycięzcą spod Grunwaldu. Bitwa stoczona 15 lipca 1410 roku została uznana za jedną z najważniejszych w historii wojskowości i stała się częścią narodowej mitologii. Wielka wojna z zakonem krzyżackim z lat 1409-1411 przetrąciła jego potęgę i pokazała możliwości połączonych sił polsko-litewskich.

Medal ten dostępny jest do momentu wyczerpania ścisłej limitacji 5000 egzemplarzy.

Na rewersie medalu umieszczone zostało ukoronowane popiersie króla Władysława Jagiełły z profilu, w tle zamki: litewski w Trokach i krakowski na Wawelu oraz kościół w Czerwińsku.

Awers prezentuje kolekcję różnych rodzajów uzbrojenia historycznego typowego dla polskiej armii. Na medalu widoczne są m.in. kirys, hełm, szable, miecze, piki oraz chorągiew. W otoku znajduje się nazwa kolekcji „BITWY POLSKIEGO ORĘŻA”.

Z medalem otrzymają Państwo gratis Certyfikat Autentyczności gwarantujący oryginalność emisji.

Tak, zamawiam złoty medal o masie 1,2 g „Władysław Jagiełło” wraz z Certyfikatem Autentyczności w cenie 990 zł (+ 12,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisany medal. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstapienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje sie w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie, oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Emitent:
Polska
Rok emisji:
2023
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
złoto 999/1000
Masa:
1,2 g
Średnica:
18 mm