Banknot polski w cennym złocie

Wykonany z cennego złota medal oparty jest na projekcie autorstwa Roberta Kotowicza, rzeźbiarza i medaliera wielokrotnie nagradzanego w światowych i krajowych konkursach medalierskich. Medal nawiązuje do banknotu 100-złotowego z wizerunkiem ks. Józefa Poniatowskiego. Banknotu uznanego za jeden z najpiękniejszych w dziejach polskiego pieniądza papierowego.

Medal ten dostępny jest wyłącznie do Klientów Skarbnicy Narodowej i tylko do momentu wyczerpania ścisłej limitacji 5000 egzemplarzy.

Przedstawiony na rewersie medalu rozłożysty dąb nad brzegiem morskim, nawiązuje do banknotu 100-złotowego z 1932 r. zaprojektowanego przez malarza Józefa Mehoffera. Jako inspirację artysty wskazywano dąb "Józef" z parku Mycielskich w Wiśniowej.

Awers prezentuje orła białego z godła Rzeczpospolitej Polskiej z 1927 r. projektu prof. Zygmunta Kamińskiego. Stylizacja godła z niewielkimi zmianami przetrwała do dnia dzisiejszego. W zamyśle projekt nawiązywał do wizerunków orła z czasów jagiellońskich i batoriańskich, czyli epoki największego rozkwitu Rzeczpospolitej. Efekt końcowy przywodził na myśl heraldyczny eklektyzm. Autor czerpał ze wzorców gotyckich jak i wczesnych przedstawień epoki Wazów.  

Z medalem otrzymają Państwo gratis Certyfikat Autentyczności gwarantujący oryginalność emisji.

Tak, zamawiam złoty medal o masie 1,2 g „Banknot Polski” wraz z Certyfikatem Autentyczności w cenie 990 zł (+ 12,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisany medal. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstapienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje sie w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie, oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Emitent:
Polska
Rok emisji:
2022
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
złoto 999/1000
Masa:
1,2 g
Średnica:
18 mm