pswp-gu-2404-lp-cta

Oficjalna moneta

Moneta „Wilk szary” została wybita w czystym złocie próby 999/1000 w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym. Jej awers zdobi herb emitenta – Niue, a na rewersie przedstawiono wizerunek wilka szarego wraz z jego łacińską nazwą Canis Iupus. Potwierdzeniem specyfikacji jest dołączony Certyfikat Autentyczności. 

Jeden z największych polskich drapieżników 

Wilk jest ssakiem należącym do rzędu drapieżnych Carnivora i rodziny psowatych Canidae. Jest bezpośrednim przodkiem psa, jednak choć jest równie inteligentny, lojalny i opiekuńczy, to zazwyczaj nie jest tak postrzegany — widzimy w nim mityczne zagrożenie, mimo że we współczesnym świecie to częściej człowiek zagraża wilkowi niż odwrotnie.

Największą ostoją wilków w Polsce są Karpaty i Pogórze Karpackie, następnie puszcze północno-wschodniej Polski oraz Roztocze, a cała populacja wilka szarego w Polsce liczy obecnie ok. 2 tys. osobników. To efekt niestrudzonej pracy naukowców i ekologów oraz prawnej ochrony tego gatunku, która pozwoliła odbudować znajdującą się na skraju wytępienia populację. W 2001 r. wilk został objęty w Polsce ochroną ścisłą — wprowadzono nie tylko zakaz strzelania do tych zwierząt, ale także zakaz płoszenia z miejsc regularnego przebywania i zbliżania się do miejsc rozrodu, czyli do specjalnie wykopanych przez samicę nor.

Tak, zamawiam złotą monetę o masie 3,1 g „Wilk Szary” wraz z Certyfikatem Autentyczności w cenie 1990 zł (+25 zł koszt pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Emitent:
Niue
Nominał:
5 dolarów
Rok emisji:
2022
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
złoto 999/1000
Masa:
3,1 g
Średnica:
18 mm