Czerwony Mauritius z 1847 roku
Ikona światowej filatelistyki na ząbkowanej sztabce platerowanej czystym złotem

W 1847 roku egzotyczny Mauritius wyemitował legendarny walor pocztowy o nominale 1 pensa zwany „Czerwonym Mauritiusem”. Po lewej stronie znaczka zamiast napisu „Post Paid” umieszczono omyłkowo nadruk „Post Office”. Powyższy fakt sprawił, że eksponat ten wart jest obecnie fortunę! 

Znikoma ilość oraz legenda, która powstała wokół zmiany napisów spowodowały, że pierwsze znaczki z egzotycznego Mauritiusa stały się sensacją i obiektem marzeń kolekcjonerów

Na świecie znane są tylko trzy egzemplarze  „Czerwonego Mauritiusa” z 1847 roku. W 2021 roku jeden z nich został sprzedany za 8,1 mln euro! Tym samym ustanowił rekord, stając się najcenniejszą pozycją filatelistyczną świata.

Filatelistyka i numizmatyka to dwie pasje, które poprzez kolekcjonowanie pozwalają odkrywać m.in.: historię, kulturę i sztukę. „Najważniejsze Znaczki Pocztowe Świata” to premierowa kolekcja Skarbnicy Narodowej, łącząca te dwa piękne hobby.

Replika najdroższego znaczka pocztowego na świecie - „Czerwonego Mauritiusa” z 1847 roku została uwieczniona na unikatowej sztabce platerowanej 24-karatowym złotem

  • Niespotykana ząbkowana krawędź numizmatu
  • Najwyższa jakość reprodukcji znaczka
  • Okazały rozmiar: 35x60 mm
  • Certyfikat Autentyczności potwierdzający najwyższą jakość menniczą 

Awers numizmatu ukazuje barwną reprodukcję "Czerwonego Mauritiusa", jego nominał - 1 pens oraz rok emisji - 1847. Wokół znajdują się motywy zdobnicze, pod znaczkiem zaś umieszczono symboliczny stempel pocztowy z nazwą kraju emitenta i rokiem emisji znaczka. Na rewersie widnieje nazwa kolekcji oraz symboliczna trąbka pocztowa.

Serię Skarbnicy Narodowej „Najważniejsze Znaczki Pocztowe Świata rozpoczyna ikona światowej filatelistyki „Czerwony Mauritius” z 1847 roku.

Jedynie 7500 kolekcjonerów będzie mogło pochwalić się posiadaniem wspaniałej kolekcji z replikami najbardziej poszukiwanych eksponatów wszech czasów, na unikatowych, ząbkowanych sztabkach platerowanych czystym złotem!

Najważniejsze znaczki pocztowe świata na unikatowych sztabkach z ząbkowaną krawędzią, uszlachetnionych 24-karatowym złotem

Kolekcja Skarbnicy Narodowej „Najważniejsze Znaczki Pocztowe Świata” gromadzi najrzadsze i najbardziej poszukiwane międzynarodowe eksponaty filatelistyczne.

Unikatowy kształt numizmatów z ząbkowaną krawędzią nawiązuje do klasycznych znaczków pocztowych. Zachwycają one kunsztem wykonania oraz doskonałym oddaniem barw i detali oryginalnej emisji pocztowej. Każda replika znaczka została przeniesiona za pomocą techniki barwnego tampondruku na okazałą sztabkę w rozmiarze 35 x 60 mm i masie ok. 41 g.

Ścisły limit Skarbnicy Narodowej, liczący jedynie 7500 kompletnych kolekcji, potwierdza unikatowy charakter tej niezwykłej serii.

Kolekcję "Najważniejsze Znaczki Pocztowe Świata" otwiera absolutny rarytas światowej filatelistyki, „Czerwony Mauritius” z 1847 roku. W jej skład wejdą także m.in. pierwszy znaczek pocztowy na świecie - „Czarna Jednopensówka” z 1840 roku, jedyna ocalała emisja wypuszczona przez Gujanę Brytyjską w 1856 roku, „Przylądek Dobrej Nadziei" z 1861 roku - pierwszy znaczek w kształcie trójkąta, czy słynny Three-Skilling, który nie zyskałby ogromnej wartości rynkowej, gdyby nie wydrukowano go omyłkowo w kolorze żółtym.

Serii towarzyszą wspaniałe akcesoria, które otrzymają Państwo W PREZENCIE:

  • Certyfikaty Autentyczności przesyłane z każdą emisją
  • Efektowna rama do ekspozycji numizmatów - pierwsza wysyłana już z trzecią przesyłką
  • Świadectwo Własności kolekcji - wysyłane z ostatnim medalem serii

Klienci Skarbnicy Narodowej jako pierwsi zyskują możliwość posiadania serii replik najbardziej poszukiwanych i pożądanych eksponatów filatelistycznych na świecie, wyeksponowanych na ząbkowanych sztabkach platerowanych 24-karatowym złotem! 

Tak, zamawiam kolekcję sztabek platerowanych czystym złotem „Najważniejsze Znaczki Pocztowe Świata". Pierwszy egzemplarz „Czerwony Mauritius" otrzymam w cenie 74,50 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki), zamiast ceny regularnej 149 zł. Pozostałe 38 sztabek będę otrzymywać w ok. miesięcznych odstępach, każdą w cenie 149 zł (łączna cena tych 38 sztabek to 5662 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne medale z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj. prawo do zwrotu sztabki oraz do otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie menniczym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedzionikiel
Masa:
ok. 41 g
Wymiary:
35 x 60 mm
Platerowanie:
24-karatowe złoto
Zdobienie:
tampondruk