Olimpijska premiera numizmatyczna Paryż 2024

Już za dwa lata rozpoczną się Letnie Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Stolica Francji będzie gościć najlepszych sportowców świata już po raz trzeci. Warto wspomnieć, że pierwszy w historii medal olimpijski Polacy zdobyli właśnie na igrzyskach w Paryżu w 1924 r.

Z okazji nadchodzących igrzysk Paryż 2024 renomowana Mennica Francuska wybiła unikatową monetę "Przekazanie" w czystym złocie. Symbolizuje ona przekazanie pałeczki między starym gospodarzem letnich igrzysk olimpijskich - Tokio a nowym, czyli stolicą Francji - Paryżem.

W centrum awersu emitent przedstawił moment przekazania pałeczki w sztafecie między biegaczem z Japonii (męska dłoń) a biegaczką z Francji (kobieca dłoń). W tle widać Tokyo Tower, czyli wieżę telewizyjno-radiową z punktem obserwacyjnym, która była zresztą wzorowana na wieży Eiffla. Co ciekawe, wieży Eiffla, symbolu Paryża, też nie mogło zabraknąć na tym mistrzowskim projekcie. Obie budowle idealnie oddają kontekst przekazania roli organizatora między igrzyskami Tokio 2020 a Paryż 2024.

Na rewersie emisji z kolei ukazano dwie flagi – japońską i francuską. W sposób symboliczny centralny fragment flagi japońskiej w kształcie okręgu dynamicznie przesuwa się w stronę narodowych barw Francji, okalając oficjalne logo Letnich Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.


Moneta została umieszczona w oryginalnym opakowaniu Mennicy Francuskiej z oficjalnym logo igrzysk Paryż 2024 na wieczku. Do emisji został dołączony oryginalny Certyfikat Autentyczności z logo Paryż 2024 wraz z indywidualnym numerem emisyjnym monety.

Skarbnica Narodowa jest jedynym oficjalnym dystrybutorem monet Paryż 2024 w Polsce!

Specyfikacja
Emitent:
Francja
Nominał:
50 euro
Rok emisji:
2021
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
złoto 999/1000
Masa:
7,78 g
Średnica:
22 mm
Limitacja:
2000 egz. na świecie

Tak, chcę skorzystać z tej oferty specjalnej. Proszę o przesłanie oficjalnej złotej monety "Przekazanie" z oficjalnego programu numizmatycznego "Paryż 2024" w cenie 4950 zł (+ 25 zł koszt przesyłki kurierskiej). Przesyłka płatna za pobraniem u doręczyciela lub mogę wybrać również szybką płatność elektroniczną.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tą monetą – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki z zestawem pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany numizmat w menniczym stanie zachowania. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty złożenia zamówienia. 

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.