100. rocznica zimowych igrzysk olimpijskich

W 1924 roku we francuskim Chamonix u stóp Mont Blanc odbyły się pierwsze zimowe igrzyska olimpijskie. Wystartowali w nich zawodnicy i zawodniczki z 16 krajów, w tym z odrodzonej Polski.

Z okazji 100-lecia zimowych igrzysk olimpijskich dzięki współpracy Mennicy Norweskiej i Fińskiego Komitetu Olimpijskiego powstała cenna moneta okolicznościowa wybita w czystym złocie 999/1000. Jej limitacja to zaledwie 2999 egzemplarzy na całym świecie!

Opis monety

100-lat-zimowych-igrzysk-email-pudelkoAwers okolicznościowej złotej monety olimpijskiej przedstawia pieczęć rządową emitenta. Na rewersie z kolei umieszczono biegacza narciarskiego na tle wieńca olimpijskiego - symbolu chwały i zwycięstwa. Warto dodać, że zawodnik został zaprezentowany w stroju retro, nawiązującym do pierwszych zimowych igrzysk olimpijskich.

Moneta znajduje się w magnetycznej kapsule w eleganckim pudełeczku kolekcjonerskim. Do emisji został dołączony Certyfikat Autentyczności z logo olimpijskim.

W ofercie Skarbnicy Narodowej dostępnych jest obecnie jedynie 250 złotych monet wybitych z okazji 100-lecia zimowych igrzysk. Radzimy zamówić dziś, zanim ich nakład zostanie wyprzedany!

Tak, zamawiam monetę wybitą w 0,5 g czystego złota z okazji 100. rocznicy zimowych igrzysk olimpijskich wraz z Certyfikatem Autentyczności i pudełkiem kolekcjonerskim w cenie jedynie 519 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Emitent:
Niue
Nominał:
2,5 dolra
Rok emisji:
2024
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
złoto 999/1000
Masa:
0,5 g
Średnica:
11 mm
Limitacja:
2999 szt. na świecie