Wzbogać swoją kolekcję "Nowe 7 Cudów Świata" o emisję wybitą z 1/10 uncji złota!

Wielki Sfinks to monolityczny posąg, leżący na terenie kompleksu piramid w Gizie. Ta monumentalna rzeźba wraz z całą nekropolią zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1979 roku, a w 2006 roku, przy okazji wielkiego głosowania na nowe 7 cudów świata, otrzymały tytuł honorowego kandydata. Figura przedstawia leżącego lwa z ludzką głową.

Wielki Sfinks jest najbardziej tajemniczym egipskim posągiem. Nie wiadomo dokładnie, kiedy powstał - wedle niektórych teorii mogło to być nawet 13 tysięcy lat przed Chrystusem, jednak najczęściej mówi się o XXVI w. p.n.e.

Aby uhonorować ten najstarszy monument z kraju faraonów, została wyemitowana oficjalna moneta:

  • z 1/10 uncji czystego złota (999/1000)
  • w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym
  • w niskiej limitacji - jedynie 1000 egzemplarzy!

Emitentem monety jest Niue. Na awersie widnieje oficjalna pieczęć kraju. Rewers zaś zdobi wizerunek charakterystycznego posągu z twarzą pozbawioną nosa - na temat powodów tego uszczerbku również powstało kilka teorii. Jedna z nich mówi, że zniszczenia dokonał żołnierz wojsk napoleońskich, inna sięga do 1378 roku i jako sprawcę wymienia fanatyka religijnego.

Emisja "Wielki Sfinks" jest idealnym dopełnieniem serii "Nowe 7 Cudów Świata". Jest na nią przeznaczone miejsce w szkatule - wystarczy wyjąć z tacki krążek z logo kolekcji i w jego miejscu umieścić monetę. 

Do monety dołączony jest Certyfikat Autentyczności, potwierdzający jej specyfikację.

Tak, zamawiam złotą monetę o masie 3,1 g „Wielki Sfinks” wraz z Certyfikatem Autentyczności w cenie 1990 zł (+25 zł koszt pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Moneta zostanie wysłana w stanie menniczym. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Emitent:
Niue
Nominał:
5 dolarów
Rok emisji:
2021
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
złoto 999/1000
Masa:
3,1 g
Średnica :
18 mm