Marszałek Józef Piłsudski
na medalu kolekcjonerskim platerowanym czystym złotem

Józef Piłsudski to jedna z najwybitniejszych postaci w historii Polski. Jego wieloletnia i bezkompromisowa walka o niepodległość, rola w odrodzeniu Polski po I wojnie światowej oraz w wojnie polsko-bolszewickiej stanowiły zasługi, o których pamiętamy do dziś. 

W latach 1918-1922 sprawował funkcję Naczelnika Państwa Polskiego, a od 11 listopada 1918 roku – Wodza Naczelnego Armii Polskiej. Jako pierwszy w historii otrzymał w 1920 roku tytuł Marszałka Polski.

Aby należycie uczcić pamięć Marszałka Józefa Piłsudskiego, Skarbnica Narodowa wyemitowała medal:

  • uszlachetniony czystym, 24-karatowym złotem,
  • wybity w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym,
  • wykonany w okazałym rozmiarze 38,61 mm i masie 24 g,
  • wyemitowany w ścisłej limitacji - tylko 10 000 kompletnych kolekcji.

Awers medalu przedstawia popiersie i portret konny Józefa Piłsudskiego. 

Na rewersie znajduje się stylizowana kompozycja historycznych wizerunków godła.

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
mosiądz
Masa:
24 g
Średnica:
38,61 mm
Platerowanie:
złoto 999/1000

Wielcy Polacy - kolekcja medali platerowanych 24-karatowym złotem

Medal "Marszałek Józef Piłsudski" rozpoczyna kolekcję "Wielcy Polacy" stworzoną dla upamiętnienia najwybitniejszych osobistości w dziejach Polski. Każdy z medali w kolekcji jest platerowany najczystszym 24-karatowym złotem. 

Jej wartość podnosi dodatkowo ograniczona liczba kompletnych kolekcji. Tylko 10 000 polskich kolekcjonerów będzie miało możliwość skompletowania serii.

Wszystkie medale w kolekcji zaprojektowane zostały przez jednych z najbardziej cenionych projektantów monet i medali w Polsce - Roussanę i Andrzeja Nowakowskich. Najwyższa jakość mennicza została uzyskana dzięki biciu stemplem lustrzanym i z zachowaniem ścisłego reżimu technologicznego. Dzięki temu nawet najdrobniejsze motywy medalu są doskonale widoczne.

Wśród uhonorowanych będą m.in.: Tadeusz Kościuszko, Maria Skłodowska-Curie, Adam Mickiewicz czy Fryderyk Chopin. 

Do swojej ekskluzywnej kolekcji otrzymają Państwo gratis:

  • Certyfikat Autentyczności każdego medalu, gwarantujący jego najwyższą jakość i uszlachetnienie 24-karatowym złotem,
  • Karty biograficzne ilustrowane dziełami ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie zawierające informacje na temat upamiętnionych postaci,
  • Specjalny klaser na dokumentację,
  • Specjalną szkatułę kolekcjonerską do bezpiecznego przechowywania i efektownej prezentacji kolekcji.
  • Numerowane Świadectwo Własności kolekcji.

Ponieważ wszystkie zgłoszenia będą rozpatrywane ściśle według kolejności napływania, a zainteresowanie emisją jest ogromne, prosimy złożyć zamówienie już teraz.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie pamiątkowych medali z kolekcji "Wielcy Polacy". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem "Marszałek Józef Piłsudski", zamawiam go w preferencyjnej cenie 74,50 zł (zamiast ceny regularnej 149 zł) bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę.

Jeżeli zatrzymam ten pamiątkowy medal, otrzymam pozostałe 47 medali w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 149 zł (łączna cena tych 47 medali to 7003 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową. 

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconego juz medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie menniczym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką, wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.