Jan Paweł II wśród najważniejszych świętych
i patronów Kościoła!

Niezwykły medal pamiątkowy z czystego srebra 999/1000

W 2014 roku do zacnego grona świętych dołączył Jan Paweł II. Jego kanonizację uznano za jedną z najszybszych w historii. Zaledwie dziewięć lat po śmierci został uroczyście włączony w poczet najsłynniejszych świętych Kościoła, zasiadając obok innych wielkich z panteonu.

Upamiętnieniem kanonizacji Ojca Świętego jest pierwsza pamiątkowa emisja wybita w czystym srebrze 999/1000, w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym.  

Numizmat ukazuje Ojca Świętego w najdostojniejszy sposób – w pontyfikalnej szacie z pastorałem w dłoni i otoczeniu gołębi symbolizujących Ducha Świętego. Na rewersie medalu widnieje fragment „Litanii do Wszystkich Świętych”. Anioł, lew, byk i orzeł to symbole czterech Ewangelistów: św. Mateusza, św. Marka, św. Łukasza i św. Jana. W dolnej partii medalu znajduje się monogram pierwszych liter greckiego imienia Chrystus, X (chi) i P (rho).

Liczba medali ze Świętym Janem Pawłem II została ograniczona do 2000 egzemplarzy.
Wszystkie zostały opatrzone numerem seryjnym od 0001 do 2000, wygrawerowanym na jego krawędzi. Aby zapewnić sobie numizmat z najniższą numeracją na rancie warto złożyć zamówienie jak najszybciej. Tylko wąskie grono kolekcjonerów będzie miało okazję zdobyć tak cenną pamiątkę.

W ramach podziękowania za zamówienie otrzymają Państwo w prezencie od Skarbnicy Narodowej elegancki łańcuszek platerowany srebrem z medalionem świętego Krzysztofa - patrona podróżnych.

Zachwycającą pięknem wykonania kolekcję „Najważniejsi Święci Kościoła” otwiera srebrny medal upamiętniający Świętego Jana Pawła II.

Poczet Świętych Kościoła

Skarbnica Narodowa uczciła kanonizację Ojca Świętego pocztem gromadzącym na medalach pamiątkowych najważniejszych świętych i patronów Kościoła. Każdy został sportretowany wraz z najważniejszymi dla niego atrybutami i symbolami. Dzięki biciu w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym, wszystkie detale przeniesiono na numizmaty z niezwykłą precyzją i starannością,.  

Zachwycającą pięknem wykonania kolekcję „Najważniejsi Święci Kościoła” otwiera medal upamiętniający Świętego Jana Pawła II. Oprócz Papieża Polaka znajdą się w niej tak znane postaci jak: Święty Stanisław Kostka, współczesna święta i mistyczka Faustyna czy Święty Ojciec Pio. Nie zabraknie w niej również pierwszego papieża w historii Kościoła – Świętego Piotra Apostoła oraz patrona obecnego papieża  Świętego Franciszka z Asyżu.

Ścisły limit Skarbnicy Narodowej, liczący jedynie 7 500 kolekcji, potwierdza unikatowy charakter tej niezwykłej serii.

Numizmaty zaprojektowała jedna z najbardziej znanych i cenionych projektantek monet i medali w Polsce – Roussana Nowakowska

W ramach serii Skarbnica Narodowa zapewnia wiele akcesoriów W PREZENCIE:

  • Łańcuszek z medalionem św. Krzysztofa platerowane srebrem, wysyłany już z pierwszą przesyłką
  • Eleganckie pudełko do ekspozycji numizmatów, przesyłane z trzecim medalem,
  • Certyfikat Autentyczności przesyłany z każdą emisją
  • Imienne Świadectwo Własności kolekcji na zakończenie serii

pall-2311-lp-akcesoria

Tak, zamawiam kolekcję srebrnych medali „Najważniejsi Święci Kościoła”. Pierwszy egzemplarz „Święty Jan Paweł II” otrzymam w cenie 99 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki), zamiast ceny regularnej 199 zł. Pozostałe 23 medale będę otrzymywać w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie 199 zł (łączna cena tych 23 medali to 4577 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne medale z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj. prawo do zwrotu medalu oraz do otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie mennicznym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
Srebro Ag 999/1000
Masa:
10 g
Średnica:
30 mm
Limitacja:
7500 kolekcji