Ściśle limitowany medal z cennego złota
- gratulujemy wyboru!

Ostatnia pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny była szczególnie wyczekiwana przez wiernych z całego kraju. Stan zdrowia Papieża był niepokojący i istniały poważne obawy, że lekarze nie wyrażą zgody na zbyt uciążliwą podróż.

Ojciec Święty przybył do Krakowa wieczorem, 16 sierpnia 2002 roku. Głównym celem
tej wizyty było poświęcenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W kolejnym dniu Jan Paweł II odprawił uroczystą mszę świętą na krakowskich Błoniach. 19 sierpnia, odwiedził Kalwarię Zebrzydowską i wieczorem, jak się okazało na zawsze opuścil ojczyznę. 

Złota emisja upamiętnia ostatnią wizytę Jana Pawla II w Polsce. Z szacunku dla Papieża Polaka medal "Pożegnanie z Ojczyzną" wybito w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym. Motyw numizmatu powstał w tradycyjny sposób - w medalierskiej płaskorzeźbie, co podnosi jego wartość artystyczną. Jego autorem jest Robert Kotowicz, światowej sławy, polski artysta - medalier.

Wymagający proces technologiczny sprawił, że emisja ta jest ściśle limitowana. Została wybita w 2 gramach 14-karatowego złota. Średnica wynosząca 18 mm pozwoliła na piękne ukazanie Ojca Świętego oraz miejsc bliskich Jego sercu. 

Numizmat przedstawia postać Jana Pawla II na tle okna Pałacu Biskupiego przy ul. Franciszkańskiej 3. Na rewersie medalu widnieje herb Papieża Polaka.

Specyfikacja
Metal:
Złoto 585/1000
Jakość:
Najwyższa - stempel lustrzany
Waga:
2 g
Średnica:
18 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2020
Limitacja:
7 500

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie złotego medalu "Pożegnanie z Ojczyzną" w cenie 990 zł (+ 11,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.