"Dar Pomorza" - ikona polskiej żeglugi morskiej uwieczniona na zachwycającym obrazie i medalu platerowanym 24-karatowym złotem!

"Dar Pomorza" jest najbardziej znanym i zasłużonym polskim żaglowcem szkolnym nazywanym "Białą Fregatą". Ponadto pozostaje jednym z najpiękniejszych dużych żaglowców na świecie. Swoją pracowitą służbę pełnił przez 52 lata od 1930 r. do 1982 r., podczas której odwiedził 370 portów i pokonał ponad pół miliona mil morskich. 4 lipca 1982 roku nastąpiło formalne wycofanie statku ze służby. Dziś "Dar Pomorza" jest bez wątpienia jednym z najważniejszych zabytków polskiego dziedzictwa morskiego!

Teraz "Dar Pomorza" został upamiętniony przez Skarbnicę Narodową na wyjątkowym numizmacie marynistycznym. Na medalu uszlachetnionym czystym złotem próby 999/1000 i okazałej średnicy aż 45 mm wkomponowano obraz autorstwa cenionego polskiego malarza marynisty Grzegorza Nawrockiego. Majestatyczny żaglowiec ukazany jest pośród morskich fal. Praca artysty została przeniesiona na rewers numizmatu za pomocą techniki tampondruku. Awers numizmatu przedstawia stylizowany kompas z różą wiatrów oraz nazwą serii w otoku: "Legendarne polskie statki i okręty".

Pierwsza w Polsce seria marynistyczno-numizmatyczna!

Medal "Dar Pomorza" rozpoczyna pierwszą w Polsce kolekcję łączącą numizmatykę, marynistykę i malarstwo zatytułowaną "Legendarne polskie statki i okręty". Zawiera ona obrazy autorstwa Grzegorza Nawrockiego na medalach platerowanych 24-karatowym złotem. Upamiętniają one najsłynniejsze polskie jednostki pływające, m.in.: "Dar Pomorza", "ORP Błyskawica", "ORP Burza". 

Seria "Legendarne polskie statki i okręty" jest ściśle limitowana - jedynie 7500 kompletnych kolekcji na świecie!

pship-2308-lp-akcesoria-darpomorza

Legendarne polskie statki i okręty

Kolekcja medali platerowanych 24-karatowym złotem z zachwycającymi marynistycznymi obrazami!

Kolekcja "Legendarne polskie statki i okręty" powstała, aby przybliżyć historię i upamiętnić najbardziej znane i cenione jednostki pływające z polską flagą. Jest to pierwsza w Polsce seria medali, która zachwyci pasjonatów numizmatyki, marynistyki i sztuki!

Najwyższa jakość wykonania

Każdy medal z kolekcji jest wybity w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym i platerowany czystym złotem próby 999/1000. Na rewersach ukazane są obrazy statków i okrętów wkomponowane w symbole marynistyczne, m.in. kotwicę. Numizmaty posiadają wspólny awers, który przedstawia stylizowany kompas z różą wiatrów oraz nazwą serii w otoku: "Legendarne polskie statki i okręty".

Zachwycające obrazy legendarnych polskich statków i okrętów na kolekcjonerskich numizmatach

Obrazy statków i okrętów upamiętnionych w kolekcji namalował ceniony polski malarz marynista Grzegorz Nawrocki. Artysta w imponujący sposób ukazał ich detale oraz oddał atmosferę otoczenia. Obrazy zostały przeniesione na medale za pomocą cenionej techniki tampondruku. Dzięki temu dokładnie odwzorowują kolory oryginalnych prac. Każdy egzemplarz zachwyci nawet najbardziej wymagających Kolekcjonerów!

Wygodne i bezpieczne kolekcjonowanie

Skarbnica Narodowa daje pewność bezpiecznych zakupów. Kolekcja ma charakter zamknięty - składa się z 24 medali uszlachetnionych 24-karatowym złotem. Kolekcję "Legendarne polskie statki i okręty" rozpoczyna medal "Dar Pomorza". Kolejne egzemplarze będą wysyłane ok. raz w miesiącu na wskazany przez Kolekcjonera adres. Wśród pozostałych medali znajdą się emisje upamiętniające m.in.: "ORP Błyskawica", "ORP Burza", "ORP Orzeł I", "Dar Młodzieży".

pship-2308-lp-medale

Ścisła limitacja kolekcji!

Dostępnych jest tylko 7500 kompletnych kolekcji "Legendarne polskie statki i okręty" na świecie!

Akcesoria w ramach kolekcji GRATIS

W trakcie trwania kolekcji "Legendarne polskie statki i okręty" Kolekcjonerzy otrzymają GRATIS:

  • Certyfikat Autentyczności do każdego medalu
  • stylowy kompas z fluorescencyjną tarczą i znacznikami dołączony do 2 przesyłki
  • specjalnie zaprojektowany folder kolekcjonerski do bezpiecznego przechowywania medali wraz z 3. numizmatem
  • teczka na dokumenty z logo Skarbnicy Narodowej dołączona do 3. przesyłki
  • indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji z miejscem na wpisanie imienia i nazwiska właściciela przesyłane na zakończenie serii

Skarbnica Narodowa jest jedynym oficjalnym dystrybutorem medali z kolekcji "Legendarne polskie statki i okręty"!

Tak, zamawiam kolekcję medali platerowanych czystym złotem „Legendarne polskie statki i okręty". Pierwszy egzemplarz „Dar Pomorza" otrzymam w cenie 69,50 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki), zamiast ceny regularnej 139 zł. Pozostałe 23 medale będę otrzymywać w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie 139 zł (łączna cena tych 23 medali to 3197 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne medale z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj. prawo do zwrotu sztabki oraz do otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie menniczym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedzionikiel
Masa:
38 g
Średnica:
45 mm
Platerowanie:
złoto 999/1000
Zdobienie:
tampondruk