Order Virtuti Militari
– najwyższe polskie odznaczenie wojenne
 

Polskie Ordery i Odznaczenia na sztabkach platerowanych czystym złotem

Order Virtuti Militari jest nie tylko jednym z najstarszych orderów wojennych na świecie, ale przede wszystkim jednym z najważniejszych symboli Polski. Już sama  jego nazwa – „Cnocie Wojskowej - Dzielności Rycerskiej” wskazuje na najcenniejsze cechy polskich patriotów – męstwo, bohaterstwo, odwagę w walce o niepodległości naszej ojczyny.

230 lat temu, 22 czerwca 1792 roku, Król Stanisław August Poniatowski ustanowił go, jako pierwsze i do chwili obecnej najwyższe polskie odznaczenie wojenne. Pomysł na ustanowienie orderu zrodził się w czasie trwającej wojny polsko-rosyjskiej w obronie Konstytucji 3 Maja. Pokonanie Rosjan w bitwie pod Zieleńcami było największym zwycięstwem Polaków od czasów Odsieczy Wiedeńskiej w 1683 r. 

Obecnie, na mocy ustawy i zgodnie z Konstytucją Prezydent RP przyznaje go jedynie w trakcie wojny lub 5 lat po jej zakończeniu. Otrzymać go mogą żołnierze, ale też osoby cywilne za m.in. niezwykle zasługi dla obronności kraju, śmiałe czyny bojowe lub osobiste męstwo, czy narażenie własnego życia dla obrony ojczyny.

Sztabka kolekcjonerska Order Virtuti Militari to: 

  • Platerowanie czystym, 24-karatowym złotem 
  • Wierne oddanie kolorów 
  • Najwyższa jakość mennicza – stempel lustrzany 
  • Okazały rozmiar: 35 x 60 mm 
  • Solidna masa – ok. 50 g 
  • Gabardynowe tło nawiązujące do munduru wojskowego

Pamiątkowa sztabka kolekcjonerska „Order Virtuti Militari” otwiera kolekcję najważniejszych polskich orderów i odznaczeń.

Specyfikacja
Metal:
Miedzionikiel uszlachetniony 24-karatowym złotem
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Masa:
ok. 50 g
Wymiary:
35 x 60 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2022
Limitacja:
8500 kompletnych zestawów

Polskie Ordery i Odznaczenia

Pierwsza w Polsce kolekcja upamiętniająca najważniejsze odznaczenia polskiego systemu orderowo-odznaczeniowego

Tylko dla zasłużonych!

Ordery i odznaczenia są najwyższym wyróżnieniem zasług cywilnych i wojskowych położonych dla chwały i rozwoju Rzeczypospolitej Polskiej. Zgodnie z Konstytucją RP jedynie Prezydent Polski ma prawo nadawania orderów i odznaczeń państwowych. Wszystkie są nadawane zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o orderach i odznaczeniach.

Kolekcja "Polskie ordery i odznaczenia" upamiętnia 20 najważniejszych polskich odznaczeń państwowych na sztabkach platerowanych czystym, 24-karatowym złotem. Jest to pierwsza tak bogata seria numizmatyczna poświęcona polskim odznaczeniom.

Niezwykła różnorodność technik menniczych i uszlachetnień

Bogactwo i różnorodność polskich odznaczeń wymagała właściwego przedstawienia ich na sztabkach kolekcjonerskich i zastosowania różnorodnych technik menniczych. Dlatego niektóre emisje zostały ozdobione kolorem, inne zaś zostały selektywnie platerowane czystym srebrem bądź brązem. Każda sztabka w kolekcji została uszlachetniona czystym, 24-karatowym złotem.

Ścisła limitacja – seria dostępna tylko dla nielicznych kolekcjonerów

Ze względu na skomplikowany proces produkcji limitacja została ograniczona do zaledwie 8500 kolekcji. Tak więc jedynie nieliczni polscy kolekcjonerzy cennych emisji patriotycznych będą w stanie wejść w posiadanie serii "Polskie ordery i odznaczenia".

Wspaniałe akcesoria w prezencie akcesoria polskie ordery i odznaczenia

  • Drewniana rama do eleganckiej ekspozycji kolekcji wraz z czwartą przesyłką
  • Certyfikaty Autentyczności do każdej sztabki wraz ze szczegółowym opisem orderów
  • Patriotyczna przypinka z Orłem Białym na tle krzyża wojskowego wraz z drugim numizmatem  

Tak, chcę rozpocząć zbieranie sztabek z kolekcji "Polskie ordery i odznaczenia". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą sztabką z kolekcji „Polskie ordery i odznaczenia”, zamawiam ją w preferencyjnej cenie 74,50 zł + 12,95 koszty pakowania i przesyłki (zamiast ceny regularnej 149 zł + 12,95 zł koszty pakowania i przesyłki).

Jeżeli zatrzymam tę sztabkę, otrzymam 19 pozostałych sztabek w ok. miesięcznych odstępach, każdą w cenie regularnej 149 zł (łączna cena tych sztabek to 2831 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł. Kolejne sztabki z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki ze sztabką z zestawu "Polskie ordery i odznaczenia". 

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą sztabką. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu sztabki w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu sztabki. W przypadku odesłania opłaconej już sztabki, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.