Maria Skłodowska-Curie - dwukrotna polska noblistka

Maria Skłodowska-Curie (1867-1934) specjalizowała się w dwóch dziedzinach: fizyce i chemii. Była pierwszą kobietą, która zdobyła Nagrodę Nobla oraz jedyną osobą uhonorowaną tą nagrodą w dwóch dziedzinach. Odkrycie przez nią polonu i radu zmieniło świat - dało to impuls do rozwoju nowych gałęzi chemii, fizyki oraz medycyny. Medal upamiętniający polsko-francuską uczoną jest pierwszym egzemplarzem z pięcioelementowego zestawu "Polska Światu. Najważniejsze odkrycia polskich naukowców".

Specjalnie dla Państwa medal "Maria Skłodowska-Curie" dostępny jest z aż 50% rabatem! Już teraz mogą Państwo zamówić go w cenie 59,50 zł (najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki wynosiła 119 zł) + 12,95 zł koszt pakowania i przesyłki. 

Dodatkowo otrzymają Państwo specjalnie zaprojektowany folder do bezpiecznego przechowywania numizmatów oraz ich profesjonalnej ekspozycji GRATIS!

Uzupełnij swoją kolekcję o medale upamiętniające najważniejsze odkrycia polskich naukowców!

"Polska Światu. Najważniejsze odkrycia polskich naukowców" to wyjątkowy zestaw medali, zainspirowany osiągnięciami rodzimych badaczy minionych stuleci, które na trwałe zapisały się w dziejach światowej nauki. 

Każdy numizmat z serii wybity jest w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym i uszlachetniony czystym złotem próby 999/1000. Każdy egzemplarz zachwyca swoim projektem, na którym dostrzec można najmniejsze szczegóły. Motywy pamiątkowych medali z zestawu zostały zaprojektowane przez wybitnego, wielokrotnie nagradzanego polskiego artystę-medaliera Roberta Kotowicza.

Wszystkie medale mają wspólny awers, który przedstawia artystyczną kompozycję kuli ziemskiej i symboli naukowych - dostrzec można m.in. mikroskop oraz atom. Poniżej widnieje napis: Polska Światu.

Na rewersach numizmatów upamiętniono postacie, których praca i dokonania wywarły duży wpływ na losy ludzkości i stanowią znakomitą wizytówkę naszego kraju oraz symbole związane z ich działalnością. Poza medalem z Marią Skłodowską-Curie w serii są emisje poświęcone wybitnym dokonaniom: Jana Heweliusza, Ignacego Łukasiewicza, Kazimierza Funka oraz Ludwika Hirszfelda.

Gwarancja stałej ceny! 

Gwarantujemy stałą cenę numizmatów - wszystkie motywy od drugiej przesyłki kosztują tyle samo - tj. 119 zł za jeden egzemplarz + 12,95 zł koszt pakowania i przesyłki.

Tylko dla Kolekcjonerów serii wyjątkowe akcesoria GRATIS!

W trakcie trwania kolekcji "Polska Światu. Najważniejsze odkrycia polskich naukowców" otrzymają Państwo w prezencie:

  • folder kolekcjonerski do bezpiecznego przechowywania i ekspozycji numizmatów,
  • specjalne kapsuły ochronne na medale,
  • Certyfikaty Autentyczności do każdego numizmatu,
  • dokładny opis numizmatu opracowany przez eksperta i historyka,
  • Świadectwo Własności z miejscem na wpisanie imienia i nazwiska właściciela zestawu - wysyłane z ostatnią przesyłką.

Polska Światu.
Najważniejsze odkrycia polskich naukowców

W ciągu stuleci nauka polska rozwijała się w okolicznościach sprzyjających, jak i skrajnie trudnych. Czasy zaborów czy okupacji poważnie ograniczały swobodę pracy intelektualnej, lecz nie zahamowały nieustannego dążenia do postępu. Elity naukowe, z poczuciem obowiązku za los wspólnoty, kształtowały kolejne generacje naukowców rozmaitych dziedzin.

Kopernik „wstrzymał słońce”, a Jan Heweliusz z uwagą obserwował księżyc, który starannie opisał zyskując międzynarodowe uznanie. Ignacy Łukasiewicz rozświetlił mrok za pomocą pierwszej lampy naftowej. Ludwik Hirszfeld i Kazimierz Funk, badając grupy krwi i odkrywając witaminy, uratowali niejedno ludzkie istnienie. Naukowym fenomenem była Maria Skłodowska-Curie, uhonorowana Nagrodą Nobla dwukrotnie, w dwóch dziedzinach, odkrywczyni polonu i radu.

Praca i dokonania m.in. wymienionych osób wywierały duży wpływ na losy ludzkości i stanowią znakomitą wizytówkę naszego kraju. Pamięć o polskich badaczach i ich wkładzie w światową naukę przywołuje seria medalierska "Polska Światu. Najważniejsze odkrycia polskich naukowców".


Maria Skłodowska-Curie (1867-1934)

Polsko-francuska uczona, która specjalizowała się w dwóch dziedzinach: fizyce i chemii. Prowadziła pionierskie badania nad promieniotwórczością. Odkryła dwa nowe pierwiastki: polon i rad. Była pierwszą kobietą, która zdobyła Nagrodę Nobla oraz jedyną osobą uhonorowaną tą nagrodą w dwóch dziedzinach.


Jan Heweliusz (1611-1687)

Gdański astronom, piwowar i rajca miejski. Wynalazł peryskop i wprowadził udoskonalenia w mikroskopie – śrubę pozwalającą na dowolne przesuwanie tubusa. Zajmował się obserwacją plam na słońcu. Sporządził mapy księżyca, był jednym z pierwszych, który zaobserwował jego librację.


Ignacy Łukasiewicz (1822-1882)

Farmaceuta, inżynier, wynalazca i filantrop. Opracował przemysłowy sposób wykorzystania ropy naftowej. Prowadził badania nad jej destylacją i ewentualną przydatnością w medycynie. W 1853 r. skonstruował pierwszą na świecie lampę naftową. Zainicjował rozwój przemysłu naftowego.


Kazimierz Funk (1884-1967)

Polsko-amerykański biochemik, odkrywca witamin. Współpracował z paryskim Instytutem Pasteura oraz Instytutem Medycyny Zapobiegawczej w Londynie, gdzie zajmował się badaniem przyczyn choroby układu nerwowego zwanej beri-beri. Wyodrębnił substancję, której niedobór był przyczyną schorzenia. Nazwał ją witaminą.


Ludwik Hirszfeld (1884-1954)

Profesor nauk medycznych, twórca polskiej szkoły immunologicznej oraz seroantropologii – nauki zajmującej się badaniem różnic serologicznych między ludźmi. Wspólnie z Emilem von Dungernem prowadził badania nad grupami krwi. Naukowcy odkryli prawa ich dziedziczenia i wprowadzili oznaczenia: 0, A, B, AB stosowane do dziś.

TAK, zamawiam kolekcję platerowanych złotem medali "Polska Światu. Najważniejsze odkrycia polskich naukowców". Pierwszy egzemplarz "Maria Skłodowska-Curie" otrzymam w cenie 59,50 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki), zamiast ceny regularnej 119 zł. Pozostałe 4 medale otrzymam w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie 119 zł (łączna cena tych 4 medali to 476 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne medale z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj. prawo do zwrotu medalu oraz otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie menniczym.

Przysługuje mi prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedzionikiel
Masa:
26 g
Średnica:
40 mm
Platerowanie:
złoto 999/1000