90. rocznica wybicia najcenniejszej monety na świecie

W 2021 r. monetę Double Eagle 20$ z 1933 r. sprzedano za oszałamiającą kwotę 18,9 miliona dolarów! Tym samym została ona najcenniejszą monetą na świecie. To ostatnia złota moneta wybita do obiegu w USA. Zgodnie z dekretem prezydenta Roosevelta, zakazującym gromadzenia złota, niemal cały jej nakład został zniszczony. Współcześnie w światowych zbiorach znajdują się jedynie trzy egzemplarze monety z 1933 r. o potwierdzonej autentyczności. Dwa są własnością rządu USA; trzeci jest jedynym, który kiedykolwiek był legalnie własnością prywatną i należał m.in. do króla Egiptu Faruka.

Czyste kruszce, najwyższa jakość

24 monety z różnych stron świata upamiętniono na replikach wybitych z miedzi, w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym. Każdą replikę poplaterowano czystym złotem lub czystym srebrem – takim kruszcem, z jakiego została wykonana oryginalna moneta. Kompletna kolekcja posiada wysoką wartość edukacyjną i historyczną. Dzięki niej możesz z dumą cieszyć się skarbami światowej numizmatykii zapoznać bliskich z fascynującą historią każdej monety.

„Legendarne Monety Świata” w Twoim domu

Każdy kolekcjoner marzy, by stać się posiadaczem najcenniejszych monet świata. Jednakże nawet dla najbogatszego człowieka na świecie byłoby to nieosiągalne, ponieważ część z tych monet to unikaty, które można podziwiać jedynie w muzeum. Teraz skarby światowego mennictwa, warte kilkadziesiąt milionów dolarów, są w zasięgu ręki dzięki serii replik „Legendarne Monety Świata”. Na świecie dostępnych jest tylko 9000 kompletnych kolekcji. Jedynym oficjalnym dystrybutorem tej serii jest Skarbnica Narodowa.

Aż 50% rabatu

Zamawiając jeszcze dziś replikę Double Eagle 1933, zapłacisz za nią tyko 74,50 zł, zamiast 149 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki).

Akcesoria gratis

Dodatkowo w ramach serii gratis akcesoria:

  • pudełko,
  • Certyfikaty Autentyczności sygnowane przez Fundację Monety i Historia,
  • imienne Świadectwo Własności kolekcji,
  • teczka na dokumenty,
  • listy ze szczegółowymi opisami numizmatów.

Kolekcja „Legendarne Monety Świata” składa się z 24 replik najcenniejszych i najrzadszych monet na świecie, wartych w oryginale kilkadziesiąt milionów dolarów, pochodzących z różnych zakątków świata.

Kolekcja powstała pod patronatem Fundacji Monety i Historia Kolekcja, którą założyli kluczowi przedstawiciele świata numizmatycznego.

KORZYŚCI Z ZAKUPU

50% rabatu

Platerowana złotem replika Double Eagle aż 50% taniej! Teraz dostępna za 74,50 zł zamiast 149 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki).

Gwarancja stałej ceny dla Klientów Skarbnicy Narodowej

Zależy nam na komforcie naszych klientów, dlatego gwarantujemy stałą cenę kolejnych emisji z kolekcji „Legendarne Monety Świata”. 23 kolejne numizmaty prześlemy w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 149 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki).

Certyfikowana najwyższa jakość

Czystość kruszców oraz najwyższą jakość bicia potwierdzają certyfikaty przesyłane wraz z każdą repliką, poświadczone przez Fundację Monety i Historia oraz Skarbnicę Narodową.

Bezpieczne zakupy

Dajemy pewność bezpiecznych zakupów. Gwarantujemy prawo zwrotu każdej repliki w ciągu 14 dni od momentu jej otrzymania.

Wartość edukacyjna dla kolejnych pokoleń

Wszystkie cenne monety uwiecznione na replikach mają ekscytującą historię. Do każdej emisji dołączamy list ze szczegółowym opisem m.in. okoliczności powstania. Jesteś numizmatykiem i miłośnikiem historii? Chcesz podzielić się swoją pasją z bliskimi? Jeśli tak, ta kolekcja jest dla Ciebie!

Eleganckie akcesoria w prezencie!

Tylko w ramach serii gratis akcesoria: pudełko, Certyfikat Autentyczności do każdej emisji, imienne Świadectwo Własności, teczka na dokumenty, listy ze szczegółowymi opisami numizmatów.

Tak, zamawiam kolekcję replik "Legendarne Monety Świata". Pierwszy egzemplarz "Double Eagle z 1933 r." otrzymam w cenie 74,50 zł  (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki), zamiast ceny regularnej 149 zł. Pozostałe 23 repliki będę otrzymywać w ok. miesięcznych odstępach, każdą w cenie 149 zł (łączna cena tych 23 medali to 3427 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne medale z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj. prawo do zwrotu repliki oraz do otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie menniczym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedź
Masa:
25,5 g
Średnica:
38,61 mm
Limitacja:
9000 kompletnych kolekcji
Platerowanie:
złoto 999/1000 lub srebro 999/1000