90. rocznica wybicia najcenniejszej monety na świecie

W 2021 r. monetę Double Eagle 20$ z 1933 r. sprzedano za oszałamiającą kwotę 18,9 miliona dolarów! Tym samym została ona najcenniejszą monetą na świecie. To ostatnia złota moneta wybita do obiegu w USA. Zgodnie z dekretem prezydenta Roosevelta, zakazującym gromadzenia złota, niemal cały jej nakład został zniszczony. Współcześnie w światowych zbiorach znajdują się jedynie trzy egzemplarze monety z 1933 r. o potwierdzonej autentyczności. Dwa są własnością rządu USA; trzeci jest jedynym, który kiedykolwiek był legalnie własnością prywatną i należał m.in. do króla Egiptu Faruka.

Czyste kruszce, najwyższa jakość

24 monety z różnych stron świata upamiętniono na replikach wybitych z miedzi, w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym. Każdą replikę poplaterowano czystym złotem lub czystym srebrem – takim kruszcem, z jakiego została wykonana oryginalna moneta. Kompletna kolekcja posiada wysoką wartość edukacyjną i historyczną. Dzięki niej możesz z dumą cieszyć się skarbami światowej numizmatykii zapoznać bliskich z fascynującą historią każdej monety.

„Legendarne Monety Świata” w Twoim domu

Każdy kolekcjoner marzy, by stać się posiadaczem najcenniejszych monet świata. Jednakże nawet dla najbogatszego człowieka na świecie byłoby to nieosiągalne, ponieważ część z tych monet to unikaty, które można podziwiać jedynie w muzeum. Teraz skarby światowego mennictwa, warte kilkadziesiąt milionów dolarów, są w zasięgu ręki dzięki serii replik „Legendarne Monety Świata”. Na świecie dostępnych jest tylko 9000 kompletnych kolekcji. Jedynym oficjalnym dystrybutorem tej serii jest Skarbnica Narodowa.

50% rabatu z okazji premiery

Zamawiając jeszcze dziś replikę Double Eagle 1933, zapłacisz za nią tyko 74,50 zł, zamiast 149 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki).

Akcesoria gratis

Dodatkowo w ramach serii gratis akcesoria:

 • pudełko,
 • Certyfikaty Autentyczności sygnowane przez Fundację Monety i Historia,
 • imienne Świadectwo Własności kolekcji,
 • teczka na dokumenty,
 • listy ze szczegółowymi opisami numizmatów.
Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedź
Masa:
25,5 g
Średnica:
38,61 mm
Limitacja:
9000 kolekcji
Platerowanie:
złoto 999/1000 lub srebro 999/1000

Kolekcja „Legendarne Monety Świata” składa się z 24 replik najcenniejszych i najrzadszych monet na świecie, wartych w oryginale kilkadziesiąt milionów dolarów, pochodzących z różnych zakątków świata.

Kolekcja powstała pod patronatem Fundacji Monety i Historia Kolekcja, którą założyli kluczowi przedstawiciele świata numizmatycznego. 


KORZYŚCI Z ZAKUPU

 • 50% rabatu

Dla klientów Skarbnicy Narodowej platerowana złotem replika Double Eagle aż 50% taniej! Teraz dostępna za 74,50 zł zamiast 149 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki).

 • Gwarancja stałej ceny dla Klientów Skarbnicy Narodowej

Zależy nam na komforcie naszych klientów, dlatego gwarantujemy stałą cenę kolejnych emisji z kolekcji „Legendarne Monety Świata”. 23 kolejne numizmaty prześlemy w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 149 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki).

 • Certyfikowana najwyższa jakość

Czystość kruszców oraz najwyższą jakość bicia potwierdzają certyfikaty przesyłane wraz z każdą repliką, poświadczone przez Fundację Monety i Historia oraz Skarbnicę Narodową.

 • Bezpieczne zakupy

Dajemy pewność bezpiecznych zakupów. Gwarantujemy prawo zwrotu każdej repliki w ciągu 14 dni od momentu jej otrzymania.

 • Wartość edukacyjna dla kolejnych pokoleń

Wszystkie cenne monety uwiecznione na replikach mają ekscytującą historię. Do każdej emisji dołączamy list ze szczegółowym opisem m.in. okoliczności powstania. Jesteś numizmatykiem i miłośnikiem historii? Chcesz podzielić się swoją pasją z bliskimi? Jeśli tak, ta kolekcja jest dla Ciebie!

 • Eleganckie akcesoria w prezencie!

Tylko w ramach serii gratis akcesoria: pudełko, Certyfikat Autentyczności do każdej emisji, imienne Świadectwo Własności, teczka na dokumenty, listy ze szczegółowymi opisami numizmatów.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie replik z kolekcji "Legendarne Monety Świata". W celu zapoznania się przez 14 dni z repliką monety "Double Eagle z 1933 r.", proszę o przesłanie jej w cenie 74,50 zł (zamiast ceny regularnej 149 zł) + 12,95 zł koszt pakowania i przesyłki. Jeżeli zatrzymam tę replikę, 23 kolejne repliki będę otrzymywać ok. raz w miesiącu, w cenie regularnej 149 zł. Łączny koszt tych 23 replik to 3427 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą repliką. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu repliki w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już repliki, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w najwyższej jakości menniczej. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.