Początki łagiewnickiego sanktuarium i propagowanego w nim kultu Bożego Miłosierdzia sięgają okresu II wojny światowej. Kult ten odegrał znaczącą rolę w posłudze Jana Pawła II. W 1993 roku Ojciec Święty beatyfikował s. Faustynę Kowalską, a w 2000 roku wyniósł ją do grona świętych.

W 2002 roku zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu. Ogień zapalony przez Papieża Polaka nieustannie pali się pod obrazem Jezusa Miłosiernego w Bazylice Bożego Miłosierdzia. 

Ściśle limitowany medal z cennego złota
- gratulujemy wyboru!

Złota emisja upamiętnia sanktuarium maryjne w Krakowie-Łagiewnikach. Wybito ją w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym. Motyw numizmatu powstał w tradycyjny sposób - w medalierskiej płaskorzeźbie, co podnosi jego wartość artystyczną. Jego autorem jest Robert Kotowicz, światowej sławy, polski artysta - medalier.

Wymagający proces technologiczny sprawił, że emisja ta jest ściśle limitowana. Została wybita w 2 gramach 14-karatowego złota. Średnica wynosząca 18 mm pozwoliła na piękne ukazanie Ojca Świętego na tle łagiewnickiej świątyni. 

Numizmat przedstawia postać Jana Pawla II na tle Sankturium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz cudowny obraz "Jezu, Ufam Tobie". Na rewersie medalu widnieje herb Papieża Polaka.

Specyfikacja
Metal:
Złoto 585/1000
Jakość:
Najwyższa - stempel lustrzany
Waga:
2 g
Średnica:
18 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2021
Limitacja:
7 500

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie złotego medalu "Sanktuarium w Łagiewnikach" w cenie 990 zł (+ 11,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.