Medal pamiątkowy „Chrzest Polski” w dwóch rodzajach złota

Chrzest Polski w 966 roku otworzył naszemu krajowi drogę do niezależności i włączył nas do europejskiej społeczności chrześcijańskiej. Wydarzenie to było krokiem milowym w budowaniu polskiej tożsamości. Jako symboliczną datę chrztu przyjmuję się 14 kwietnia. Aby uczcić rocznicę tego wydarzenia, Skarbnica Narodowa wyemitowała wyjątkowy medal pamiątkowy:

 • uszlachetniony dwoma rodzajami złota: klasycznym i różowym,
 • wybity w wysokiej jakości menniczej, w okazałej średnicy 45 mm,
 • wyemitowany w ścisłej limitacji – tylko 10 000 kompletnych kolekcji.

Awers medalu przedstawia Mieszka I i Dobrawę podczas chrztu. Dodatkowo, umieszczono datę chrztu oraz symbole chrześcijaństwa - krzyż i gołąb.

Rewers natomiast to stylizowany wizerunek Orła bielika i herbu Polski. Kompozycję zamyka u dołu nazwa kolekcji: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
mosiądz
Masa:
34,45 g
Średnica:
45 mm
Platerowanie:
złoto klasyczne i różowe

„Bóg, Honor, Ojczyzna – Dzieje Narodu Polskiego” na medalach uszlachetnionych dwoma rodzajami złota

Medal upamiętniający chrzest Polski otwiera unikatową kolekcję „Bóg, Honor, Ojczyzna – Dzieje Narodu Polskiego”. Wszystkie medale w tej serii cechuje maestria wykonania. Do ich stworzenia użyto zawansowanej technologii uszlachetniania dwoma rodzajami złota.

W kolekcji znajdą się między innymi emisje upamiętniające tak ważne wydarzenia w historii naszego kraju jak: 

 • Zjazd w Gnieźnie,
 • Bitwa pod Grunwaldem,
 • Hołd pruski,
 • Unia lubelska

Do swojej ekskluzywnej kolekcji kolekcjonerzy otrzymają GRATIS:

 • Certyfikat Autentyczności każdego medalu, gwarantujący jego jakość i uszlachetnienie kruszcem,
 • Imienne Świadectwo Własności Kolekcji, wraz z szesnastym medalem,
 • Karty historyczne opisujące wydarzenia upamiętnione na medalach, wysyłane z każdym medalem,
 • Klaser do przechowywania kart historycznych, wysyłany z czwartą przesyłką,
 • Eleganckie pudełko do przechowywania i właściwej ekspozycji cennych numizmatów, dołączane do trzeciej przesyłki.

Uwaga:
Tylko 10 000 kolekcjonerów na całym świecie będzie miało możliwość kolekcjonowania złotej serii "Bóg, Honor, Ojczyzna – Dzieje Narodu Polskiego". Ponieważ wszystkie zgłoszenia będą rozpatrywane ściśle według kolejności napływania, a zainteresowanie emisją jest ogromne, prosimy złożyć rezerwację już teraz.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie pamiątkowych medali „Bóg, Honor, Ojczyzna – Dzieje Narodu Polskiego”. W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem „Chrzest Polski” uszlachetnionym dwoma rodzajami złota, zamawiam go w preferencyjnej cenie 74,50 zł (zamiast ceny regularnej 149 zł), bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. 

Jeżeli zatrzymam ten pamiątkowy medal, otrzymam pozostałe 47 numizmatów, w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 149 zł (łączna cena tych medali to 7003 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.