psww-gu-2404-lp-cta

Arka Noego to jeden z wielu obiektów uznawanych za cuda starożytnego świata. Choć nie figuruje na najlepiej znanej liście, była ona zaliczana do grona siedmiu cudów świata ze względu na wyjątkową rolę w religii chrześcijańskiej i innych wyznaniach regionu. Na swojej liście klasycznych cudów umieścił ją w VI w. n.e. frankijski biskup i historyk św. Grzegorz z Tours.

Arka Noego od wieków fascynowała badaczy, archeologów, historyków, ludzi związanych z Kościołem oraz osoby świeckie. Przypowieść o potopie istnieje w kilku przekazach starożytnych j jest obecna w trzech największych religiach świata – Chrześcijaństwie, Judaizmie i Islamie.

Aby uhonorować ten biblijny cud świata, wyemitowano oficjalną monetę:

  • z 1/10 uncji czystego złota (999/1000
  • w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym
  • w niskiej limitacji - jedynie 1000 egzemplarzy!

Emitentem monety jest Niue. Na awersie widnieje oficjalna pieczęć kraju. Rewers zaś zdobi przedstawienie Arki Noego na wzburzonych wodach, obok łodzi gołąb z gałązką oliwną w dziobie, zaś w tle - szczyt góry Ararat. Projekt stworzył jeden z najwibitniejszych polskich artytów medalierów - Robert Kotowicz.

Emisja "Arka Noego" jest dopełnieniem serii "7 Cudów Świata Antycznego". Jest na nią przeznaczone miejsce w szkatule - wystarczy wyjąć z tacki krążek z logo kolekcji i w jego miejscu umieścić monetę. 

Do monety dołączony jest Certyfikat Autentyczności, potwierdzający jej specyfikację.

Tak, zamawiam złotą monetę o masie 3,1 g „Arka Noego” wraz z Certyfikatem Autentyczności w cenie 1990 zł (+25 zł koszt pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Moneta zostanie wysłana w stanie menniczym. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Emitent:
Niue
Nominał:
5 NZD
Rok emisji:
2021
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
złoto 999/1000
Masa:
3,1 g
Średnica:
18 mm
Limitacja:
1000 egzemplarzy