Już po raz 48. Berlin zaprasza na największe targi numizmatyczne. Podczas World Money Fair nie zabraknie premierowych egzemplarzy monet, medali i banknotów z całego świata. Zobaczymy m.in. wzruszającą kolekcję monet wybitych w 30. rocznicę obalenia muru berlińskiego, pierwsze egzemplarze z japońskiej kolekcji olimpijskiej Tokio 2020, czy też nowe i historyczne numizmaty bite już od 825 lat przez gościa honorowego Targów – Mennicę Austriacką.  

Skarbnica Narodowa World Money Fair upadek muru berlińskiego

– „Nie bez powodu gościem honorowym 48. edycji World Money Fair jest właśnie mennica z Austrii. W tym roku obchodzimy 30-lecie bicia jednej z najbardziej znanych monet świata, czyli tzw. Filharmoników Wiedeńskich. Jej pomysłodawcą był Paul Berger, który w 1988 roku obejmując stanowisko dyrektora mennicy, podjął się zadania restrukturyzacji państwowego zakładu i stworzenia jednej z najlepiej funkcjonujących mennic na świecie. Jednym z ważniejszych kroków, które umożliwiły tę transformację, był właśnie pomysł Bergera na emisję monety bulionowej poświęconej słynnej orkiestrze z Wiednia. Bardzo szybko moneta ta zyskała niezwykłą popularność wśród kolekcjonerów i inwestorów z całego świata, stając się wizytówką Mennicy Austriackiej” – mówi Adam Zieliński, dyrektor zarządzający Skarbnicy Narodowej.

Na Targach nie zabraknie również akcentów bliższych Polsce. Włoska mennica zaprezentuje nową monetę o nominale 2 euro z wizerunkiem „Damy z gronostajem”. Światowej sławy obraz Leonarda da Vinci jest jednym z najcenniejszych muzealiów i jedynym dziełem artysty w Polsce. Oryginał możemy podziwiać w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie.  

- „Ten rok jest szczególny również dla nas. Obchodzimy 25-lecie działalności grupy Samlerhuset, której częścią jest Skarbnica Narodowa. Już ćwierć wieku śledzimy wszelkie nowości w świecie numizmatyki, szukamy inspiracji by następnie móc podzielić się z Państwem całą zdobytą wiedzą i najciekawszymi okazami” – mówi Adam Zieliński.

Skarbnica Narodowa World Money Fair Leonardo da VinciSkarbnica Narodowa World Money Fair upadek muru berlińskiegoSkarbnica Narodowa World Money Fair upadek muru berlińskiego

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...