Powstanie Warszawskie - 63 dni walk o wolną Warszawę i niepodległą Polskę

Powstanie Warszawskie z 1944 roku było jedną z największych bitew o miasto w II wojnie światowej. Wybuchło 1 sierpnia 1944 roku, o godz. 17.00. Jego celem było odzyskanie niepodległości. Militarnie powstanie było wymierzone w Niemców, celem strategicznym było zaś zajęcie stolicy Polski przed Armią Czerwoną, powitanie jej w roli gospodarza.

Wbrew nadziejom alianci nie pomogli powstańcom, a Armia Czerwona po drugiej stronie Wisły przyglądała się płonącemu miastu. 2 października 1944 r. powstanie upadło. Jednak powstańcy jasno pokazali, że Polacy chcą być wolni, że traktują radzieckich "wyzwolicieli", jak okupantów. To spowodowało, że komuniści nie mieli prawa w oczach świata uchodzić za prawowitą władzę w Polsce. Dzięki temu nasz kraj nie stał się kolejną republiką ZSRR.

Medal "Powstanie Warszawskie" to upamiętnienie bohaterów tego heroicznego zrywu.

Platerowanie czystym złotem, najwyższa jakość

Medal został uszlachetniony czystym, 24-karatowym złotem, wykonany w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym.

Zachwycający projekt

Medal powstał tradycyjną metodą, na podstawie płaskorzeźby wykonanej przez artystę. Na okazałym medalu (średnica 40 mm) widnieją sceny związane z powstaniem.

Awers: popiersie gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego, powstańcy u wylotu kanału, płonący budynek PASTY, o który rozegrały się najbardziej zacięte walki, symboliczny grób Powstańca.
Rewers: Orzeł ze sztandaru wojskowego Wojska Polskiego.

Polacy w II wojnie światowej 

Platerowany złotem medal „Powstanie Warszawskie” jest pierwszym z kolekcji "Polacy w II wojnie światowej", upamiętniającej ważne wydarzenia z tego okresu oraz osoby z nimi związane. Szczegóły w zakładce "O kolekcji". 

Akcesoria w ramach kolekcji GRATIS!!

W trakcie kompletowania serii "Polacy w II wojnie światowej" liczne​ akcesoria GRATIS

  • Pudełko kolekcjonerskie do bezpiecznego przechowywania numizmatów (z 3. przesyłką).
  • Certyfikaty Autentyczności do każdego medalu.
  • Karty historyczne z obszernymi informacjami i z reprodukcjami dokumentów ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie (do każdego medalu). 
  • Teczka na na karty historyczne (z 4. przesyłką). 
  • Świadectwo Własności z niepowtarzalnym numerem kolekcji (z ostatnią przesyłką). 

W hołdzie bohaterom - kolekcja ilustrowana archiwaliami z Muzeum Wojska Polskiego

Seria „Polacy w II wojnie światowej” to upamiętnienie najważniejszych postaci i wydarzeń na medalach pamiątkowych uszlachetnionych czystym złotem. W ramach serii kolekcjonerzy otrzymują gratis:

  • Certyfikaty Autentyczności gwarantujące wykonanie medali w najwyższej jakości menniczej,
  • do każdego medalu reprodukcje dokumentów historycznych ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie,
  • świadectwo własności z indywidualnym numerem kolekcji (z ostatnim, 48. mededalem).
  • Teczkę do przechowywania certyfikatów i kart.
  • pudełko do ekspozycji medali.

Seria „Polacy w II wojnie światowej” składa się z 48 medali platerowanych 24-karatowym złotem, w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym. Wartość emisji podkreśla limitowany nakład – jedynie 10 000 kompletnych kolekcji.

Kolekcja ta jest poświęcona największym polskim bohaterom i wydarzeniom z okresu II wojny światowej. Znajdują się w niej m.in. medale: "Katyń", „Cichociemni”, „Armia Krajowa”, „Likwidacja inteligencji”, „Zdobycie Monte Casino”, "Bitwa o Anglię", "Placy w europejskim ruchu oporu", "Akcja Burza na Wileńszczyźnie", "Gułag". Medal "Powstanie Warszawskie" jest pierwszym medalem z kolekcji.

Tak, zamawiam kolekcję medali platerowanych czystym złotem „Polacy w II Wojnie Światowej". Pierwszy egzemplarz „Powstanie Warszawskie" otrzymam w cenie 74,50 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki), zamiast ceny regularnej 149 zł. Pozostałe 47 medali będę otrzymywać w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie 149 zł (łączna cena tych 47 medali to 7003 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne medale z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj. prawo do zwrotu sztabki oraz do otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie menniczym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

 

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedzionikiel
Masa:
26 g
Średnica:
40 mm
Limitacja:
10000 kompletnych kolekcji
Platerowanie:
złoto 999/1000