100 LAT ZŁOTEGO

W 1918 r. Polska odzyskała niepodległość. Sześć lat później wprowadzono do obiegu nową oficjalną walutę – złotego polskiego i utworzono Bank Polski, odpowiedzialny za jego emisję. Była to część wielkiej reformy skarbowo-monetarnej premiera i ministra skarbu Władysława Grabskiego.

Reforma uratowała Polskę przed zapaścią finansową, pozwoliła ustabilizować gospodarkę i wzmocnić międzynarodową pozycję ekonomiczną państwa. Mimo ogromnych trudności jak inwazja bolszewicka, zakończona zwycięską bitwą warszawską, Grabski przeprowadził reformę walutową w niezwykle skuteczny sposób!

OPIS ZESTAWU 7 MONET

Z okazji 100. rocznicy złotego Skarbnica Narodowa przygotowała niecodzienną ofertę. Jest nią kolekcjonerski zestaw monet obiegowych II RP, które zyskały nowy blask – zostały platerowane czystym złotem 999/1000! Nakład tego wyjątkowego zestawu to jedynie 924 egzemplarze na świecie!

W tym jubileuszowym zestawie znajduje się aż 7 międzywojennych monet o nominałach: 1, 2, 5, 10, 20, 50 gr oraz 1 zł. Wszystkie były świadkami pierwszych lat istnienia odrodzonej Polski oraz życia zwykłych ludzi, którzy blisko 100 lat temu robili codzienne zakupy, płacąc tymi właśnie pieniędzmi.

Wszystkie monety znajdują się w eleganckiej szkatule kolekcjonerskiej z logo 100 lat złotego. Towarzyszy im Certyfikat gwarantujący autentyczność oraz specyfikację każdej emisji.

zestaw-monet-2rp-platerowanych-zlotem-lp-pudelko

Oferta dostępna wyłącznie w Skarbnicy Narodwej - zamów teraz, zanim będzie za późno!Tak, zamawiam kolekcjonerski zestaw monet obiegowych II RP platerowanych czystym złotem wraz z Certyfikatem Autentyczności i pudełkiem kolekcjonerskim w cenie 790 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisany zestaw monet. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w bardzo pięknym stanie zachowania. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Emitent:
Polska
Nominał:
1, 2, 5, 10, 20, 50 gr, 1 zł
Lata emisji:
1923-1939
Stan zachowania:
bardzo piękny
Metal:
brąz, nikiel
Masa:
1,5 g; 2 g; 3 g; 2 g; 3 g; 5 g; 7 g
Średnica:
14,7 mm; 17,6 mm; 20 mm; 17,6 mm; 20 mm; 23 mm; 25 mm
Limitacja:
924 zestawy na świecie
Platerowanie:
czyste złoto 999/1000