550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika
Wybitny polski astronom i uczony upamiętniony na monecie wybitej w czystym złocie!

Mikołaj Kopernik to wszechstronny człowiek Renesansu – astronom, matematyk, lekarz, prawnik, ekonomista, urzędnik oraz duchowny. Autor przełomowego dzieła w historii nauki De revolutionibus orbium coelestium, czyli O obrotach sfer niebieskich (przedstawiającego wizję Wszechświata), a także prawa ekonomicznego Monetae cudendae ratio, zgodnie z którym pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy.

Czyste złoto próby 999/1000 - najwyższa jakość mennicza

W 2023 roku przypada 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji, dla upamiętnienia wybitnego polskiego naukowca, powstała wyjątkowa moneta wybita w 1/4 uncji (7,78 g) czystego złota próby 999/1000, w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym.

Moneta zaprojektowana przez światowej klasy artystę

Autorem projektu złotej monety jest Robert Kotowicz – jeden z najwybitniejszych medalierów na świecie, łączący niezwykłą dbałość o szczegóły z ciekawą wizją artystyczną. Jego realizacje obejmują setki medali i około 200 monet dla Narodowego Banku Polskiego. Jest również autorem kilkudziesięciu monet dla banków i emitentów zagranicznych. W jego bogatym dorobku artystycznym jest ok. 20 monet, które zdobyły międzynarodowe i krajowe nagrody.

Rewers monety przedstawia m.in. portret Mikołaja Kopernika inspirowany obrazem Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem autorstwa Jana Matejki. W tle widać Bazylikę archikatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja we Fromborku, czyli miejsce pochówku genialnego astronoma. Rewers uzupełnia nazwa dzieła Monetae cudendae ratio, imię, nazwisko wybitnego naukowca oraz rok jego urodzin i śmierci. Awers zdobi pieczęć rządowa emitenta – Niue, nominał – 10 dolarów nowozelandzkich i rok emisji – 2023.

Niska światowa limitacja monety

Światowa limitacja tej złotej monety to tylko 550 egzemplarzy!
Liczba ta nawiązuje do 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika obchodzonej w tym roku.

Najwyższej jakości akcesoria GRATIS!

Autentyczność monety gwarantuje indywidualnie numerowany Certyfikat z miejscem na wpisanie imienia i nazwiska właściciela numizmatu. Do bezpiecznego przechowywania służy specjalnie zaprojektowane pudełko kolekcjonerskie z grawerem na wieczku oraz numeracją zgodną z Certyfikatem.


Skarbnica Narodowa jest jedynym oficjalnym dystrybutorem tej monety w Polsce.

Specyfikacja
Emitent:
Niue
Nominał:
10 dolarów nowozelandzkich
Rok emisji:
2023
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
złoto 999/1000
Masa:
7,78 g (1/4 uncji)
Średnica:
22,5 mm
Limitacja:
550 egzemplarzy na świecie

Tak, zamawiam złotą monetą o masie 7,78 g „Mikołaj Kopernik” wraz z Certyfikatem Autentyczności i pudełkiem kolekcjonerskim w cenie 4690 zł (+ 25 zł koszt pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisany medal. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia