Legendarny Złoty Dolar "Głowa Indianina" 

Jedna z najbardziej fascynujących amerykańskich monet w zasięgu ręki

Piękny amerykański dolar z motywem głowy Indianina liczy blisko 100 lat. Został wybity w złocie wysokiej próby 900/1000 i jest pierwszą amerykańską monetą, a także jedną z niewielu na świecie, której relief jest wklęsły. Oznacza to, że motyw wybity na dolarze znajduje się poniżej płaszczyzny tła. Przedstawiono na nim, również po raz pierwszy, wizerunek rdzennego mieszkańca Ameryki.

Awers numizmatu przedstawia głowę Indianina z profilu w pióropuszu. Otacza ją 13 gwiazd symbolizujących stany założycielskie USA. W dolnej części widać inicjały B.L.P. autora projektu monety i znanego bostońskiego rzeźbiarza – Beli Lyona Pratta. Na rewersie widnieje
sylwetka siedzącego orła amerykańskiego.

Specyfikacja
Emitent:
USA
Nominał:
2,5 dolara
Lata emisji:
1908-1915, 1925-1929
Stan zachowania:
bardzo piękny
Metal:
złoto 900/1000
Masa:
4,18 g
Średnica:
18 mm

Tak, chcę skorzystać z tej wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie złotego dolara "Głowa Indianina" o nominale 2,5 USD w cenie 1750 zł (plus 35 zł koszty pakowania i przesyłki kurierskiej). Płatność ureguluje u doręczyciela.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty złożenia zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.