Jubileuszowe złote dolary Mennicy Stanów Zjednoczonych

Prestiż - Doskonałość - Niepowtarzalność

Złote Dolary Amerykańskie

Ocena kolekcjonerów: 3.0

18
 • Cenne złoto z nominałem wiodącej waluty świata
 • Najwyższa jakość - stan lustrzany
 • Unikatowe projekty jubileuszowych emisji
 • Ściśle ograniczone nakłady kontrolowane przez Departament Skarbu USA
 • Rodzaj: Kolekcja
 • Ilość: Ostatnie sztuki
Cena: 2 475 zł

Złote Dolary Amerykańskie

To prestiżowe, okolicznościowe emisje Mennicy Stanów Zjednoczonych. Upamiętniają wielkie wydarzenia oraz osobistości, które wywarły wpływ na historię Ameryki i dzieje świata. Zasady ich bicia definiuje restrykcyjne prawo USA. Każda z monet jest emitowana z upoważnienia Kongresu, a nadzór nad tym sprawuje Departament Skarbu USA.

Złote dolary wybijane są w niskich nakładach kolekcjonerskich i dostępne w ściśle określonym czasie.

Statua Wolności - po raz pierwszy na współczesnym złotym dolarze kolekcjonerskim!

Pierwszy złoty dolar, który rozpoczyna ten elitarny program uwiecznia najsłynniejszy symbol USA - Statuę Wolności. Moneta została wyemitowana w setną rocznicę odłonięcia kultowego monumentu Ameryki. Okolicznościowa emisja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem i po raz pierwszy w historii współczesnego programu monet okolicznościowych cały nakład został błyskawicznie wyprzedany.

Prestiżowe złote dolary w ekskluzywnej oprawie GRATIS

 • Luksusowa kasetka na monety
 • Akrylowo-magnetyczne kapsuły
 • Certyfikaty Autentyczności wydrukowane na zabezpieczonym papierze
 • Elegancki folder na Certyfikaty
 • Karty historyczne opisujące wydarzenia uwiecznione na unikatowych emisjach Mennicy USA

Dolary Mennicy Stanów Zjednoczonych

Od lat niezmiennie najdroższymi monetami świata!

 

Amerykańskie dolary od lat niepodzielnie królują na aukcjach numizmatycznych, osiągając astronomiczne kwoty sprzedaży. Od 2013 roku najdroższą monetą świata jest pierwszy dolar Stanów Zjednoczonych – Flowing Hair Liberty z 1794 roku – sprzedany za ponad 10 milionów dolarów. Kolejnym niezwykle pożądanym numizmatem zza Oceanu jest moneta Double Eagle z 1933 roku, której wartość na aukcji w 2002 roku osiągnęła zawrotną sumę ponad 7,5 miliona dolarów. Rarytasami są również Dexter Dollar z 1804 roku sprzedany na aukcji w 1999 roku za sumę 4 milionów dolarów oraz moneta Half Disme z 1792 roku wyceniona na 1,5 miliona dolarów.

Cena: 2 475 zł
Specyfikacja
Metal:
Złoto 900/1000
Jakość:
Najwyższa, stempel lustrzany
Waga:
8,35 g
Średnica:
21,60 mm
Kraj emisji:
USA
Nominał:
5 dolarów
Lata emisji:
Różne
Limitacja:
1776 kompletnych kolekcji

Tak, chcę rozpocząć zbieranie „Złotych Dolarów Amerykańskich”. W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą złotą monetą „Statua Wolności” proszę o przesłanie jej w cenie 1975 zł bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy; przesyłka płatna za pobraniem u listonosza. Jeżeli zatrzymam tę złotą monetę, będę otrzymywać ok. raz w miesiącu dalsze złote monety z tej otwartej kolekcji (tj. bez określonej z góry liczby numizmatów), każda w cenie regularnej 2475 zł. Do każdej kolejnej monety zostanie doliczony koszt ubezpieczonej przesyłki kurierskiej i pakowania 25 zł.

Kolejne monety z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą monetą. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już monety zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie menniczym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.