Oficjalna złota moneta Habemus Papam 1978-2018

40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża

40. lat Habemus Papam - moneta z czystego złota upamiętniająca wybór Karola Wojtyły na Papieża

40. lat Habemus Papam - moneta z czystego złota upamiętniająca wybór Karola Wojtyły na Papieża

Twoja ocena będzie pierwsza!

0
 • Czyste złoto próby 999/1000
 • Najwyższa jakość mennicza
 • Niewielka limitacja - tylko 700 egzemplarzy
 • Induwidualna numeracja
 • Piękne drewaniane pudełko z herbem Jana Pawła II na wieku
 • Rodzaj: Pojedynczy produkt
 • Ilość: Wyprzedany!
Powiadom mnie, gdy będzie dostępny.

Jubileuszowa moneta
upamiętniająca 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża

16 października 2018 roku minęło czterdzieści lat od kiedy na tronie Piotrowym zasiadł nasz Wielki Rodak - Karol Wojtyła. Rezultat konklawe ogłoszono oficjalnie o godzinie 18.18. Wtedy to z okna Bazyliki św. Piotra padły słowa Habemus Papam. Przez 27 lat, jakie upłynęły od tej chwili, Jan Paweł II zmienił losy Kościoła i całego świata.

Oficjalna moneta upamiętniająca rozpoczęcie posługi naszego rodaka Jana Pawła II została:

 • wybita w czystym złocie (999/1000),
 • wybita w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym,
 • ściśle limitowana  – tylko 700 egz na świecie
 • opatrzona indywidualną numeracją


Numizmat przedstawia popiersie Ojca Świętego. Widoczny z prawej strony zegar z wieży Bazyliki Świętego Piotra wskazuje godzinę 18.18, kiedy cały świat dowiedział się o wyborze Jana Pawła II. W tle widoczny jest dach kaplicy Sykstyńskiej z kominem, z którego wydobywa się biały dym – oznajmiający wybór nowego papieża. Od góry monetę okala napis HABEMUS PAPAM, zaś na dole data ramowa 1978-2018.

Do monety dołączony jest Indywidualnie Numerowany Oficjalny Certyfikat potwierdzający autentyczność emisji.

Do efektownego i bezpiecznego przechowywania kolekcjonerskiego rarytasu służy eleganckie, drewniane pudełko. Zdobi je herb papieski, napis HABEMUS PAPAM oraz lata 1978-2018. 

Skarbnica Narodowa, jako wyłączny dystrybutor, oferuje jubileuszową monetę w specjalnej cenie - 1170 zł. Koszt pakowania i przesyłki to jedynie 25 zł.

Powiadom mnie, gdy będzie dostępny.
Specyfikacja
Metal:
Złoto 999/1000
Jakość:
Najwyższa - stempel lustrzany
Waga:
3,11 g
Średnica:
18 mm
Kraj emisji:
Niue
Nominał:
5 NZD
Rok emisji:
2018
Limitacja:
700 egzemplarzy

Tak, chcę skorzystać z tej wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie oficjalnej złotej monety Habemus Papam 1978 - 2018
w cenie 1180 zł (plus 25 zł koszty pakowania i przesyłki). 

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.