5 zł Rybak

Najsłynniejsza polska moneta czasów PRL
platerowana rodem i 24-karatowym złotem

Pięciozłotówka Rybak jest jedną z najbardziej znanych i najpiękniejszych polskich monet obiegowych w historii. Po raz pierwszy wybito ją w 1958 roku. Kiedyś używana codziennie, później odeszła do lamusa. Teraz ponownie nabrała blasku czystego złota!

Symbole PRL-u cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Ponad ćwierć wieku po upadku komunizmu, wywołują uśmiech rozrzewnienia i nostalgię za „starymi dobrymi czasami”. Obecnie wydają się być nawet bardziej atrakcyjne, niż wtedy, kiedy na co dzień borykaliśmy się z jego absurdami.

 • Uszlachetnienie warstwą czystego złota, sprawia że złoty wreszcie stał się naprawdę złoty!
 • Ręczne platerowanie motywów warstwą rodu, nadaje monecie szlachetny blask.
 • Specjalna cena tej monety w ofercie Skarbnicy Narodowej to zaledwie 59 zł.

Na awersie widnieje Orzeł bez korony, w otoku zaś znajduje się napis: POLSKA RZECZPOSPOLITA LUDOWA oraz rok emisji. Rewers monety przedstawia postać rybaka ciągnącego sieć. Po jego prawej stronie znajduje się nominał: 5 zł

Specyfikacja
Nominał:
5 zł
Waga:
3,45 g
Średnica:
29 mm
Uszlachetnienie:
Złoto i rod

Złote lata PRL

Oryginalne monety z epoki uszlachetnione czystym złotem

Seria „Złote Lata PRL” składa się z oryginalnych monet obiegowych z okresu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Każda z monet, po przejściu kontroli jakości, została poddana specjalnemu, innowacyjnemu procesowi obróbki menniczej. Dzięki warstwie czystego złota monety zyskały szlachetny blask i „złoty stał się naprawdę złoty”.

Następnym etapem procesu było ręczne platerowanie motywów monet, warstwą rodu. Warto wiedzieć, że to pierwiastek niezwykle rzadki i przez to cenniejszy od platyny.

Ze względu na trudny proces technologiczny oraz na fakt, iż kolekcje tworzą oryginalne monety z okresu PRL Skarbnica Narodowa oferuje ograniczona liczbę 10 000 kolekcji.  

W ramach kolekcji oferujemy GRATIS:

 • Pudełko do ekspozycji kolekcji
 • Certyfikaty Autentyczności
 • Imienne Świadectwo Własności Kolekcji

Kolekcję kompletują Państwo bez zobowiązań i z pełnym prawem zwrotu, otrzymując jeden egzemplarz raz w miesiącu w cenie 119 zł (+ koszt pakowania i przesyłki). Każdy z nich mogą Państwo odesłać w ciągu 14 dni od dnia otrzymania.

   

  Tak, chcę rozpocząć zbieranie platerowanych złotem i rodem monet z okresu PRL "Złote Lata PRL". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym numizmatem z kolekcji: "5 zł Rybak" zamawiam go, w preferencyjnej cenie 59 zł (zamiast ceny regularnej 119 zł) bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę.

  Jeżeli zatrzymam ten pamiątkowy numizmat, będę otrzymywać ok. raz w miesiącu dalsze z tej kolekcji otwartej (tj. bez określonej z góry liczby numizmatów), każdy w cenie regularnej 119 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Kolejne numizmatyz kolekcji są płatne w ciągu 21 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

  Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym numizmatem. Przysługuje mi pełne prawo do jego zwrotu  w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

  Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

  Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

  Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

  Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.