Bitwa o Monte Cassino

Bitwa o Monte Cassino to jedno z największych zwycięstw polskiego oręża podczas II wojny światowej. Na ufortyfikowanym wzgórzu alianci przez 4 miesiące bezskutecznie próbowali pokonać niemiecki opór. Po zaciętych walkach wzgórze udało się opanować dopiero Polakom - żołnierzom z 2 Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa.

18 maja 1944 r. nad ruinami klasztoru zawisła polska flaga, a w południe odegrano hejnał mariacki.

Czyste srebro, najwyższa jakość

W celu upamiętnienia polskich bohaterów, wyemitowano medal wybity w czystym srebrze próby 999/1000, w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym. 

Piękny projekt medalu 

Medal stworzono w oparciu o tradycyjne techniki medalierskie. Ceniony artysta Andrzej Nowakowski stworzył płaskorzeźbę (model gipsowy), która następnie została przeniesiona na srebrne medale. 

Awers medalu przedstawia popiersie gen. Władysława Andersa, w tle ruiny klasztoru benedektyńskiego na Monte Cassino, trębacz grający hejnał mariacki i polska flaga na szczycie wzgórza. 

Rewers: Orzeł Biały ze sztandaru wojskowego Wojska Polskiego. 

Akcesoria GRATIS 

Wraz ze srebrnym medalem przesyłamy Certyfiakat Autentyczności potwierdzający wykonanie medalu z czystego srebra oraz opracowaną przez historyka Kartę Historyczną

Bohaterstwo Polaków 

W nocy z 11 na 12 maja rozpoczął się atak II Korpusu Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa na wzgórze Monte Cassino. Stanowiło ono jedną z kluczowych pozycji niemieckiej linii obrony zwanej Linią Gustawa. Przed Polakami umocnione fortyfikacje próbowali zdobyć Amerykanie, Nowozelandczycy, Hindusi i Anglicy, jednak bez powodzenia.

Dopiero polskie natarcie zakończyło się sukcesem. Przełamanie niemieckiej obrony otworzyło aliantom drogę na Rzym. 

Specyfikacja
Stempel:
lustrzany
Metal:
Srebro 999/1000
Masa:
26 g
Średnica:
40 mm

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie srebrnego medalu "Zdobycie Monte Cassino", w cenie 499 zł (+ 11,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną wRegulaminie sklepu. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.