Józef Piłsudski na pamiątkowym medalu
platerowanym 24-karatowym złotem

Józef Piłsudski to jedna z osób mających największy wpływ na bieg historii Polski. Jako pierwszy otrzymał w 1920 roku tytuł Marszałka Polski.

Był działaczem niepodległościowym, dowódcą wojskowym i politykiem. Jedną z postaci, które najbardziej przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Jego działalność polityczna obejmowała liczne funkcje publiczne - Naczelnik Państwa Polskiego w latach 1918-1922 i Wódz Naczelny Armii Polskiej od 11 listopada 1918 r., dwukrotny premier Polski (w latach 1926-1928 i 1930 r.), twórca tzw. rządów sanacyjnych w II Rzeczypospolitej wprowadzonych w 1926, w wyniku przeprowadzonego zamachu stanu.

Aby należycie uczcić pamięć Marszałka Józefa Piłsudskiego, Skarbnica Narodowa wyemitowała medal:

  • uszlachetniony czystym, 24-karatowym złotem,
  • wybity w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym,
  • wykonany w okazałym rozmiarze 34 mm i wadze 16 g,
  • wyemitowany w ścisłej limitacji - tylko 10000 kompletnych kolekcji.

Awers medalu przedstawia przede wszystkim popiersie Józefa Piłsudskiego w mundurze. Dodatkowo, umieszczone są symbole związane z jego biografią: wstęga legionowa i buława marszałkowska. Na rewersie umieszczono kompozycję dwóch wariantów polskiego godła.

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
mosiądz
Masa:
16 g
Średnica:
34 mm
Platerowanie:
złoto 999/1000

Wielcy Polacy zasłużeni dla Niepodległej

Kolekcja medali platerowanych 24-karatowym złotem

Medal Józef Piłsudski - Pierwszy Marszałek Polski zapoczątkowuje okolicznościową kolekcję "Wielcy Polacy zasłużeni dla Niepodległej". Emisja ta rozpoczyna kolekcję "Wielcy Polacy zasłużeni dla Niepodległej" stworzoną dla upamiętnienia najwybitniejszych Polaków, którzy swą niestrudzoną walką, pracą, nieprzciętnymi osiągnięciami w nauce i sztuce zasłużyli się naszej Ojczyznie.

Wszystkie medale w tej serii uszlachetnione są 24-karatowym złotem. Ich najwyższa jakość mennicza została uzyskana dzięki biciu stemplem lustrzanym (narzędzie bez żadnych śladów zużycia) i z zachowaniem ścisłego reżimu technologicznego. Dzięki temu nawet najdrobniejsze motywy medalu są doskonale widoczne.

Wartość kolekcji podnosi dodatkowo ograniczona liczba kolekcji. Tylko 10 000 polskich kolekcjonerów będzie miało możliwość skompletowania serii.

Wśród uhonorowanych będą tak wybitne postaci jak: Tadeusz Kościuszko, Jan III Sobieski, Fryderyk Chopin, Adam Mickiewicz, Ignacy Paderewski, Stanisław Staszic i wielu innych.

Do swojej ekskluzywnej kolekcji otrzymają Państwo gratis:

  • Certyfikat Autentyczności gwarantujący autentyczność każdej emisji i zawierający jej szczegółowy opis
  • Specjalne pudełko kolekcjonerskie do bezpiecznego przechowywania kolekcji, wysyłane z trzecim medalem;
  • Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji, wysyłane z ostatnim medalem.

Ponieważ wszystkie zgłoszenia będą rozpatrywane ściśle według kolejności napływania, a zainteresowanie emisją jest ogromne, prosimy złożyć zamówienie już teraz.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie medali pamiątkowych "Wielcy Polacy - zasłużeni dla Niepodległej".  W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem z kolekcji: „Józef Piłsudski”, zamawiam go w preferencyjnej cenie 49 zł (zamiast ceny regularnej 99 zł) bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. 

Jeżeli zatrzymam ten pamiątkowy medal, otrzymam pozostałe 23 numizmaty, w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 99 zł (łączna cena tych medali to 2277 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu medalu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia