"Władca Pierścieni" - jedna z najlepiej sprzedających się książek w historii literatury upamiętniona na monecie!

Moneta upamiętniająca "Władcę Pierścieni" została wybita z miedzioniklu i uszlachetniona czystym srebrem, w najwyższej jakości menniczej – najcenniejszej dla Kolekcjonerów. Jej rewers ukazuje platerowany 24-karatowym złotem Jedyny Pierścień – najpotężniejszy z Pierścieni Władzy. Awers zdobi wizerunek królowej Elżbiety II z profilu. Emitentem tego numizmatu jest Samoa.

Do bezpiecznego przechowywania monety przeznaczony jest specjalnie przygotowany blister ze specyfikacją techniczną emisji, który dzięki temu pełni jednocześnie rolę Certyfikatu Autentyczności.

Światowa limitacja monety „Władca Pierścieni” to 50 000 egzemplarzy.

”Władca Pierścieni” – numizmat o wyjątkowym znaczeniu

Wydany po raz pierwszy w 1954 roku „Władca Pierścieni”, to do dzisiaj jedna z najlepiej sprzedających się książek w historii literatury. Moneta Władca Pierścieni to pamiątkowy numizmat stworzony z okazji 75. rocznicy wydania klasyka literatury J.R.R. Tolkiena. Jest wyjątkowym numizmatem, który posiada wzór oparty na kultowym pierścieniu i elfickim piśmie, dzięki czemu jest idealnym przedmiotem kolekcjonerskim dla fanów ukochanej serii książek. Opowiada o wyprawie małego hobbita – Froda Bagginsa, jego przyjaciół oraz przedstawicieli innych ras mieszkańców Śródziemia w pełną pułapek i niebezpieczeństw wyprawę, Jej celem jest wyrzucenie Jedynego Pierścienia, źródła mocy zła władcy ciemności Saurona.

Z jednej strony half dollar przedstawia wizerunek Królowej Elżbiety II. Z kolei rewers obrazuje legendarny pierścień o wyjątkowej mocy będący przedmiotem pożądania przez złego ducha Saurona władcy Mordoru kierującego siłami ciemności. Jest on głównym antagonistą powieści i może przybierać różne formy w tym cielesne.

Specyfikacja
Emitent:
Samoa
Nominał:
0,5 dolara
Rok emisji:
2022
Stan zachowania:
Menniczy
Stempel:
Zwykły
Metal:
Miedzionikiel
Masa:
31 g
Średnica:
41 mm
Limitacja:
50 000 egzemplarzy
Platerowanie:
Czyste srebro i złoto

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie uszlachetnionej srebrem i złotem monety "Władca Pierścieni" w cenie 189 zł (+ 11,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.