340. rocznica wiktorii wiedeńskiej

Bitwa pod Wiedniem uznawana jest przez część historyków za jedną z kluczowych w historii świata. 12 września 1683 r. starły się potężne siły Imperium Osmańskiego pod wodzą Kary Mustafy z wojskami polsko-habsburskimi pod dowództwem Jana III Sobieskiego. Do zwycięstwa przyczyniła się najsłynniejsza w dziejach szarża husarii polskiej. Wiktoria powstrzymała rozpoczęty w XIV wieku podbój chrześcijańskiej Europy przez wojska Imperium Osmańskiego.

Srebrna moneta upamiętniająca
zwycięskiego króla Jana III Sobieskiego 

Bitwę pod Wiedniem upamiętnia moneta wybita z 1 uncji czystego srebra próby 999/1000, w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym. 

Awers: pieczęć emitenta – Niue, nominał – 1 dolar i rok emisji – 2023. 

Rewers: król Jan III Sobieski na rumaku, odziany w karacenową zbroję i szyszak ze strusimi piórami, z szablą w prawej ręce; w lewej ręce trzyma drzewiec sztandaru; pod kopytami konia powalony na ziemię Turek, z prawej - postać kobieca w różanym wieńcu.

Akcesoria gratis

Do monety dołączone są wysokiej jakości akcesoria GRATIS:

  • pudełko do bezpiecznego przechowywania monety
  • Certyfikat Autentyczności
  • specjalna kapsuła magnetyczna zabezpieczająca monetę.

wiktoria-wiedenska-1oz-ag-lp-akcesoria

Specyfikacja
Emitent:
Niue
Nominał:
1 NZD
Rok emisji:
2023
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
srebro 999/1000
Masa:
31,1 g
Średnica:
38,61 mm
Limitacja:
2023

Tak, zamawiam srebrną monetę o masie 31,1 g "Bitwa pod Wiedniem" wraz Certyfikatem Autentyczności i pudełkiem kolekcjonerskim w cenie 690 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego post