Czyste srebro, najwyższa jakość mennicza

Powstanie Warszawskie było wielkim zrywem niepodległościowym. Pamięć o nim możemy zachować dla przyszłych pokoleń dzięki medalowi wyemitowanemu z czystego srebra (próba 999/1000), w najwyższej jakości menniczej.

Medal wybito tradycyjną metodą, na podstawie płaskorzeźby Anny Wątróbskiej-Wdowiarskiej -  artystki nagradzanej w międzynarodowych konkursach medalierskich. Teraz możesz mieć w domu małe dzieło sztuki menniczej! Inni kolekcjonerzy będą patrzeć na nie z podziwem i zazdrością.

Niepowtarzalny numer menniczy

Każdy numizmat jest oznaczony indywidualnym numerem menniczym, dzięki czemu każdy medal jest unikatem!

Zaledwie 1000 medali na świecie!  

Na świecie dostępnych jest zaledwie 1000 egzemplarzy medalu "75. rocznica Powstania Warszawskiego". Skarbnica Narodowa jest wyłącznym dystrybutorem medalu.

Atrakcyjna cena
Zostań jednym z zaledwie 1000 kolekcjonerów na świecie , którzy będą mogli poszczycić się posiadaniem medalu z niepowtarzalnym numerem menniczym! Skorzystaj z prawa pierwszeństwa i zamów srebrny medal w korzystnej cenie 490 zł (+koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł).

Akcesoria GRATIS

Do medalu dołączony jest certyfikat gwarantujący autentyczność numizmatu, czystość srebra i najwyższą jakość menniczą. Ponadto pudełko kolekcjonerskie GRATIS!

Opis medalu

Awers - powstaniec w pozie bojowej, w hełmie i z karabinem; w tle ruiny.  Dzięki zastosowaniu zaawansowanej techniki menniczej na powierzchni medalu umieszczono biało-czerwoną flagę, którą powstańcy nosili na ramionach i z narażeniem życia wieszali na zdobytych budynkach.

Rewers medalu zdobi kompozycja Orła Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie i Krzyża Walecznych, w tle powiewa flaga.

Największy zryw militarny w okupowanej przez Niemców Europie

1 sierpnia 1944 r., po latach zbrodniczej okupacji niemieckiej, warszawiacy z biało-czerwonymi opaskami na ramionach chwycili za broń.

Powstanie Warszawskie było militarnie skierowane przeciwko Niemcom, a politycznie przeciwko Związkowi Radzieckiemu. Była to próba ratowania powojennej suwerenności Polski, aby nasza Ojczyzna nie stała się jedną z republik radzieckich

Wydawało się, że zwycięstwo jest w zasięgu ręki – tydzień wcześniej Niemcy zaczęli się wycofywać z Warszawy. Z ZSRR przez radio nadawano wezwania do zbrojnego oporu przeciwko okupantom. Jednak po wybuchu walk Stalin nie zgodził się na zrzut broni przez aliantów. Armia Czerwona z drugiego brzegu Wisły bezczynnie przypatrywała się, jak Niemcy dokonują rzezi cywilów. 

Bitwa o Warszawę trwała 63 dni. Na osobisty rozkaz Hitlera Niemcy kradli wszystko, co przedstawiało jakąś wartość, a następnie systematycznie palili i wyburzali budynki. Ze szczególną pasją niszczyli polskie zabytki oraz obiekty o dużej wartości kulturalnej i sakralnej.

Lewobrzeżna Warszawa została zniszczona w ok. 85%! Armia Czerwona z prawego brzegu Wisły obserwowała palenie i niszczenie miasta, jednak nie spróbowała tym działaniom przeszkodzić. 

Upamiętnienie bohaterów powstania 

W wyniku walk śmierć poniosło ok. 150-180 tys. Polaków. W dzielnicy Wola Niemcy dokonali rzezi ludności cywilnej, zamordowali tam blisko 50 tys. cywilów. Po kapitulacji wypędzono ok. pół miliona warszawiaków, a z tej liczby ok. 150 tys. trafiło do obozów koncentracyjnych i na roboty przymusowe do Niemiec. W czasach PRL tematyka powstańcza podlegała cenzurze.

Specyfikacja
Metal:
srebro 999/1000
Jakość:
najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
31,1 g
Średnica:
45 mm
Rok emisji:
2019
Limitacja:
1000
Numer menniczy :
każdy medal z unikatowym numerem menniczym

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie srebrnego medalu "75. rocznica Powstania Warszawskiego", w cenie 490 zł (+ 11,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup medalu nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.
Mam 14 dni na zapoznanie się z tym medalem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany medal. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.


Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.
Składając zamówienie, oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.