Jubileuszowe medale uszlachetnione czystym złotem:
Wadowice - tu wszystko się zaczęło

Dla upamiętnienia 100.rocznicy urodzin Ojca Świętego Skarbnica Narodowa przygotowała pamiątkowe emisje nawiązujące do kluczowych wydarzeń pontyfikatu Papieża Polaka. To wyjątkowy sposób na uczczenie jubileuszu oraz zachowanie pamięci o Wielkim Rodaku.

Karol Wojtyła urodził się w Wadowicach 18 maja 1920 roku, w rodzinie Karola i Emilii Wojtyłów. Tam chodził do szkoły, przeżył największe tragedie swojego życia – śmierć matki i starszego brata. Tam też dojrzewała w nim decyzja, co do wyboru przyszłej drogi życiowej.

Zawsze z sentymentem wspominał swoje dzieciństwo i młodość: „(…) tu, w tym mieście, w Wadowicach, wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, i studia się zaczęły, i teatr się zaczął. I kapłaństwo się zaczęło”.

Emisja "Wadowice - tu wszystko się zaczęło" rozpoczyna prestiżowy zestaw medali „Papież, który zmienił historię”. Wybito ją stemplem lustrzanym - w najwyższej jakości menniczej. Dodatkowo uszlatechetniono czystym, 24-karatowym złotem.

Awers medalu przedstawia popiersie Karola Wojtyły, w tle pokazana jest bazylika ofiarowania Najświętszej Maryi Panny oraz zegar kościelny z napisem: „Czas ucieka wieczność czeka”, a także Chrzcielnica, przy której przyszłemu papieżowi udzielono Chrztu Świętego. Rewers medalu przedstawia herb papieski Jana Pawła II.

Specyfikacja
Metal:
Stop platerowany 24-karatowym złotem
Jakość:
Najwyższa - stempel lustrzany
Waga:
16 g
Średnica:
34 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2020

PAPIEŻ KTÓRY ZMIENIŁ HISTORIĘ
100. rocznica urodzin Jana Pawła II
1920-2020

Skarbnica Narodowa ma przyjemność przedstawić pamiątkowe medale będące szczególnym hołdem złożonym naszemu Wielkiemu Papieżowi. To wyjątkowy sposób i okazja, aby na zawsze zachować wspomnienie o Janie Pawle II, a też o przełomowych wydarzeniach, na które miał znaczący wpływ. Emisje utrwalają wspomnienia z niezwykłego i jednego z najdłuższych pontyfikatów w dziejach Kościoła.

Piękne pamiątkowe medale papieskie uwieczniają historię życia Ojca Świętego Jana Pawła II oraz dzieje polskiego pontyfikatu. Medal "Wadowice - tu wszystko się zaczęło" rozpoczyna ten prestiżowy zestaw. Znajdą się w nim także, inne równie ważne motywy jak: " Najmłodszy Biskup", "Inauguracja Pontyfikatu", "Powrót do Domu Ojca" i "Święty Jan Paweł II".

Umożliwi to zgłębienie historii i poznanie przełomowych wydarzeń z życia Papieża Polaka. W nawiązaniu do ogłoszenia roku 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II, to doskonała okazja, by uczcić naszego Wielkiego Rodaka.

Wszystkie medale wybite w hołdzie Papieżowi Polakowi zostały uszlachetnione czystym, 24-karatowym złotem (Au 999/1000). Wykonanie stemplem lustrzanym gwarantuje najwyższą jakość menniczą, która jest niezwykle ceniona przez kolekcjonerów. Takie wykończenie zapewnia doskonały efekt końcowy – matowe motywy w przepiękny sposób wyróżniają się na wypolerowanym złotym tle medalu. 

Rezerwując uszlachetniony złotem medal "Wadowice - tu wszystko się zaczęło", zapewniasz sobie prawo pierwszeństwa zakupu pozostałych medali z jubileuszowego zestawu.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie medali pamiątkowych "Papież, który zmienił historię". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem z kolekcji: „Wadowice, tu wszystko się zaczęło”, zamawiam go w preferencyjnej cenie 49,50 zł (zamiast ceny regularnej 99 zł) bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę.

Jeżeli zatrzymam ten medal, otrzymam 4 pozostałe medale w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 99 zł (łączna cena tych medali to 396 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki z medalem z zestawu "Papież, który zmienił historię".

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu medalu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.