PO RAZ PIERWSZY MONETA W KSZTAŁCIE URANA

Miniatura jednej z planet wybita w czystym srebrze!

URAN to siódma planeta Układu Słonecznego, a zarazem najdalsza, którą można dostrzec z Ziemi gołym okiem. Jego nazwa pochodzi od greckiego boga Uranosa: ojca Saturna i dziadka Jowisza. Zwany gazowym olbrzymem, zbudowany jest głównie z wodoru i helu, ale 1/7 jego atmosfery to metan. To właśnie ten gaz odpowiada za niebieską barwę planety.

Wyjątkowość Urana sprawiła, że stał się inspiracją do powstania unikatowej monety.

Ta wspaniała emisja została wybita w jednej uncji (31,1 g) czystego srebra próby 999/1000, w wykończeniu określanym jako antyczne (ang. antique finish). Jej unikatowy kulisty kształt i struktura powierzchni wizualnie nawiązują do Urana. Co ważne, powierzchnia numizmatu została pokryta błyszczącym niebieskim lakierem, który niezwykle realistycznie odwzorowuje wygląd planety i nadaje jej efekt trójwymiaru.

Rzadko spotykany wodny druk

Srebrna moneta o średnicy 33 mm i nominale 5 dolarów została wyemitowana przez Barbados. Herb tego kraju został umieszczony na powierzchni numizmatu za pomocą specjalnej techniki menniczej (ang. Water Transfer Printing, tzw. wodny druk), która działa na zasadzie nanoszenia wzorów na daną powierzchnię poprzez zanurzenie przedmiotu w specjalnie przygotowanej wodzie.

Tylko 190 monet z Certyfikatem „First Strike Edition”

Pierwszych 190 monet zostało przeznaczonych wyłącznie dla Kolekcjonerów Samlerhuset Group, której częścią jest Skarbnica Narodowa. To niewielki procent światowej limitacji, która wynosi zaledwie 4999 egzemplarzy. Potwierdza to specjalny znak „FS” (First Strike – Pierwsze bicie) umieszczony na obwolucie pudełka, która pełni funkcję Certyfikatu Autentyczności.

Specyfikacja
Emitent:
Barbados
Nominał:
5 dolarów
Rok emisji:
2023
Stan zachowania:
Menniczy
Stempel:
Zwykły
Metal:
Srebro 999/1000
Masa:
31,1 g
Średnica:
33 mm
Limitacja:
4999 egzemplarzy
Zdobienie:
Niebieski lakier

Tak, zamawiam srebrną monetę "Uran" o masie 1 uncji wraz z pudełkiem kolekcjonerskim i obwolutą, na której znajduje się Certyfikat Autentyczności w cenie 890 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.