Wybitne osobowości polskiego Kościoła
- Jan Paweł II i Stefan Wyszyński

Pamiątkowa emisja w szczególny sposób oddaje hołd naszym wielkim rodakom:
Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II oraz Prymasowi Tysiąclecia Stefanowi Wyszyńskiemu.

Ci dwaj wybitni Polacy i wielcy patrioci od początku swej znajomości darzyli się ogromnym szacunkiem i zaufaniem. Łączyła ich niezwykła więź, głęboka wiara i troska o ojczyznę. Pomimo różnicy pokoleniowej, potrafili znaleźć wspólny język, by przeprowadzić polski Kościół przez ciężkie lata komunizmu.

Skarbnica Narodowa ma zaszczyt zaprezentować pamiątkowy medal „Stefan Wyszyński u boku Jana Pawła II”. Jesteśmy przekonani, że spełni on oczekiwania najbardziej wymagających kolekcjonerów. 

  • Najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany
  • Emisja w nietypowym stopie srebra Ag 500
  • Certyfikat Autentyczności 
  • Preferencyjna cena pierwszej emisji - tylko 99 zł (zamiast 199 zł)
  • Ścisły limit jedynie 5000 kolekcji na świat

Dodatkowo, w ramach podziękowania za zamówienie, przygotowaliśmy w prezencie pięknie ilustrowany album „Śladami Jana Pawła II po Watykanie”.

Numizmat „Stefan Wyszyński u boku Jana Pawła II” rozpoczyna kolekcję "Jan Paweł II - człowiek, który zmienił świat". Upamiętnia ona dziedzictwo i kluczowe wydarzenia pontyfikatu Papieża Polaka, m.in. wybór na stolicę Piotrową, pielgrzymki do ojczyzny, sceny zawierzenia, spotkania z młodzieżą, aż po smutne wydarzenia z kwietnia 2005 roku, które zamknęły ten jakże ważny etap w życiu Polski, jej mieszkańców oraz całego Kościoła Katolickiego.

Jedynie 5000 Polaków  będzie miało szansę stać się posiadaczem tej niezwykłej kolekcji.

Specyfikacja
Metal:
Stop srebra Ag 500
Jakość:
Najwyższa - stempel lustrzany
Waga:
15 g
Średnica:
34 mm

Kolekcja medali papieskich
"Jan Paweł II - Człowiek, który zmienił świat"

Medale wchodzące w skład kolekcji papieskiej dokumentują najważniejsze wydarzenia pontyfikatu Jana Pawła II. Wybite są w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym w nietypowym stopie srebra Ag 500. Każdemu z nich towarzyszy Certyfikat Autentyczności z wyczerpującą informacją poświęconą upamiętnianemu wydarzeniu.

Kolekcjonerzy otrzymują także Świadectwo Własności z indywidualnym numerem i specjalnie zaprojektowane drewniane pudełko do bezpiecznego i eleganckiego przechowywania cennych numizmatów. Pierwsze wysyłane już z trzecim medalem w kolekcji!

Serię otwiera medal "Stefan Wyszyński u boku Jana Pawła II", który stanowi szczególny hołd złożony naszym wielkim rodakom. W kolekcji upamiętniono także inne, równie istotne wydarzenia pontyfikatu począwszy od wyboru naszego Rodaka na Stolicę Piotrową 16 października 1978 roku, poprzez liczne pielgrzymki do Polski i innych krajów świata, watykańskie audiencje, spotkania z młodzieżą, aż po smutne wydarzenia z kwietnia 2005 roku, które zamknęły ten jakże ważny etap w życiu Polski, jej mieszkańców oraz całego Kościoła Katolickiego.

Awersy medali ukazują poszczególne wydarzenia z życia Ojca Świętego, wspólny rewers zawiera herb papieski oraz datę urodzin i śmierci Jana Pawła II.

Artystyczne wzornictwo i najwyższa jakość mennicza spełniają wszelkie oczekiwania i wymagania kolekcjonerów. Medale wykonane z nietypowego stopu srebra Ag 500, mają 34 mm średnicy. Ilość dostępnych kolekcji ograniczona jest do  5000 egzemplarzy na całym świecie!

Tak, chcę rozpocząć zbieranie medali pamiątkowych "Jan Paweł II - człowiek, ktory zmienił świat". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem z kolekcji: „Stefan Wyszyński u boku Jana Pawla II”, zamawiam go w cenie 99 zł (zamiast ceny regularnej
199 zł), bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Dodatkowo otrzymam album "Śladami Jana Pawla II" w prezencie. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela.

Jeżeli zatrzymam ten medal, otrzymam 47 pozostałych medali w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 199 zł (łączna cena tych 47 medali to 9353 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu medalu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.