ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

W 2020 roku mija 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły – Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji Skarbnica Narodowa ma zaszczyt zaprezentować oficjalną srebrną monetę upamiętniającą naszego Wielkiego Rodaka. 

Ojciec Święty na trwałe zapisał się w historii Polski i świata. Pozostawił po sobie ogromne dziedzictwo zarówno duchowe jak i intelektualne. Zwłaszcza dla nas, Polaków, pontyfikat Jana Pawła II ma znaczenie szczególne. Z okazji 100. rocznicy urodzin, rok 2020 został ustanowiony w Polsce Rokiem Świętego Jana Pawła II.

 

Moneta oficjalnie zatwierdzona przez Tipografia Vaticana
na 100. rocznicę urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II.

 

Ten kolekcjonerski rarytas wybito z aż 50 g czystego srebra (próby 999/1000), w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym. Emisja została dodatkowo uszlachetniona czystym, 24-karatowym złotem. Moneta jest ściśle limitowana – cały nakład to zaledwie 2500 egzemplarzy na świecie. Tylko nieliczni Kolekcjonerzy będą mogli szczycić się jej posiadaniem.

 

Skarbnica Narodowa jest jedynym oficjalnym
dystrybutorem monety w Polsce!

 

Rewers półowalnej monety o okazałych wymiarach 40 x 60 mm, przedstawia barwny wizerunek Ojca Świętego. Powstał on dzięki zastosowaniu jednej z najbardziej zaawansowanych technik menniczych – tampondruku. Wokół widoczne są ornamenty nawiązujące do ceremonialnej stuły, w której Jan Paweł II pojawił się podczas inauguracyjnego przemówienia 16 października 1978 roku. Dostrzec można tiarę papieską z kluczami św. Piotra oraz czterech ewangelistów: św. Marka, św. Jana, św. Łukasza oraz św. Mateusza. Poniżej, na monecie umieszczony jest napis w języku angielskim „SAINT JOHN PAUL II” (św. Jan Paweł II).

Na awersie emisji ukazany został portret królowej Elżbiety II z profilu oraz nominał 5 dolarów. Moneta jest prawnym środkiem płatniczym w kraju emitenta, którym jest Niue. Ponadto widoczny jest rok emisji - 2020, a całość otacza roślinny motyw.

Do efektownego i bezpiecznego przechowywania numizmatu służy specjalnie zaprojektowana, elegancka szkatuła kolekcjonerska. Na jej wieczku jest wygrawerowany napis „SAINT JOHN PAUL II”.

Autentyczność i czystość kruszcu (srebro najwyższej próby 999/1000) oraz kunszt wykonania półowalnej srebrnej monety uszlachetnionej czystym złotem potwierdza Certyfikat w języku polskim i angielskim.

Specyfikacja
Metal:
Srebro próby 999/1000
Uszlachetnienie:
24-karatowe złoto
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
50 g
Wymiary:
40 x 60 mm
Kraj emisji:
Niue
Nominał:
5 dolarów
Rok emisji:
2020
Limitacja:
Zaledwie 2500 egzemplarzy na świecie

Tak, zamawiam srebrną monetę "Święty Jan Paweł II" z Certyfikatem Autentyczności i eleganckim drewnianym pudełkiem kolekcjonerskim. Otrzymam tę wyjątkową emisję w korzystnej cenie 1050 zł + 25 zł koszty pakowania i przesyłki kurierskiej. Zakup monety nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym numizmatem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisaną emisję. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie menniczym. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie, oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.