Numizmatyczna premiera!

Pierwsze w historii srebrne suwereny teraz w jednym zestawie

Brytyjski suweren to jedna z najsłynniejszych monet w dziejach światowej numizmatyki. Od ponad dwustu lat jego rewers zdobi słynna scena walki św. Jerzego ze smokiem, zaprojektowana przez Benedetto Pistrucciego.

Przez stulecia suwereny wybijano wyłącznie ze złota. Rok 2019 przyniósł ważne wydarzenie w historii tych monet. Po raz pierwszy zostały wybite w srebrze, w aż pięciu różnych specyfikacjach. W roku 2020 powstał kolejny unikatowy zestaw srebrnych monet o nominałach 1/4 i 1/2 suwerena, suweren, dwa suwereny oraz 5 suwerenów. Co ciekawe jedna z tych emisji została uszlachetniona czystym, certyfikowanym złotem Fairmined, wydobytym w sposób odpowiedzialny i bezpieczny dla ludzi środowiska!

Dla upamiętnienia historycznego znaczenia tych wyjątkowych monet powstał imponujący zestaw srebrnych suwerenów z 2019 i 2020 roku. Składa się on z 10 monet wybitych w czystym srebrze próby 999/1000, w najwyższej jakości menniczej - najcenniejszej dla Kolekcjonerów.

W ofercie Skarbnicy dostępnych jest zaledwie 250 egzemplarzy.

Projekty srebrnych monet z 2019 i 2020 roku zostały przygotowane przez Angelę Pistrucci - kanadyjską artystę, która jest potomkinią legendarnego Benedetto Pistrucciego. Rewersy pierwszych w historii srebrnych suwerenów z 2019 roku przedstawiają bardziej tradycyjny wizerunek Świętego Jerzego zabijającego smoka. Natomiast wyobrażenie z 2020 roku ukazuje smoka w pełnej krasie - z wysuniętymi pazurami, uniesionymi skrzydłami i zębami. Wydaje się, że trzyma on krawędź monety jedną łapą, a druga skierowana jest do ataku. Awers monet zdobi wizerunek królowej Elżbiety II.

Monety umieszczone są w eleganckim pudełku kolekcjonerskim z nadrukiem na wieczku. Ich autentycznośc gwarantuje Certyfikat. Na świecie dostępnych jest zaledwie 3999 egzemplarzy, a Skarbnica Narodowa jest ich oficjalnym dystrybutorem w Polsce.

Specyfikacja
Metal:
Czyste srebro próby 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza
Waga:
1,99 g, 3,99 g, 7,98 g, 15,97 g, 39,94 g
Średnica:
13,5 mm, 19,3 mm, 22,05 mm, 28,4 mm, 36,02 mm
Kraj emisji:
Gibraltar
Nominał:
1/4, 1/2 suwerena, suweren, 2 suwereny, 5 suwerenów
Lata emisji:
2019-2020
Limitacja:
3999 zestawów na świecie
Uchlachetnienie:
Selektywne platerowanie certyfikowanym złotem Fairmined

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie zestawu 10 srebrnych suwerenów wybitych w 2019 i 2020 roku wraz z Certyfikatem Autentyczności oraz pudełkiem kolekcjonerskim w cenie 2290 zł (+ 25 zł koszty pakowania i przesyłki kurierskiej). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.