100 dukatów Zygmunta III Wazy - replika najcenniejszej polskiej monety w złocie!

Celem emisji 100 duktów Zygmunta III Wazy było uczczenie polskiego zwycięstwa pod Chocimiem nad Turkami, ukazanie potęgi Rzeczpospolitej i majestatu polskiego króla, jako obrońcy chrześcijaństwa przed niewiernymi.

Ta największa złota moneta została wybita w mennicy bydgoskiej w 1621 roku. Jej projektantem był jeden z najwybitniejszych europejskich medalierów, Szwajcar Samuel Ammon.

W styczniu 2018 roku na aukcji w Stanach Zjednoczonych polska studukatówka Zygmunta III Wazy ustanowiła kolejny rekord zakończony sprzedażą za kwotę 2 160 000 USD. Moneta ta jest uważana za jedną z najwartościowszych i najlepszych numizmatów pod względem artystycznym na świecie.

Replika najdroższej i najpiękniejszej polskiej monety - 100 dukatów Zygmunta III Wazy z 1621 roku - została wybita w złocie próby 585/1000, w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym.

Repliki najcenniejszych monet świata, na które każdy może sobie pozwolić !

Replika "100 dukatów Zygmunta III Wazy z 1621 roku" otwiera kolekcję złotych "Legendarnych Monet Świata". W jej skład wchodzą repliki najbardziej znanych monet w dziejach numizmatyki, stanowiące przedmiot pożądania kolekcjonerów na całym świecie. Ze względu na niezwykłą historię, łączącą się z każdą z nich, uważane są za najcenniejsze i najciekawsze monety świata.

Niezwykły kunszt projektów i wykonania, bicie w najwyższej jakości menniczej stemplem lustrzanym, jak również ścisły limit wynoszący 1000 kolekcji, stanowią o jej wyjątkowej wartości dla kolekcjonerów.

Cenne złoto (Au 585/1000) i najwyższa technologia mennicza sprawiły, że wszystkie repliki w tej kolekcji zachowały najdrobniejsze szczegóły oryginałów. 

W ramach kolekcji "Legendarne Monety Świata" gwarantujemy gratis:

  • Imienne Świadectwo Własności Kolekcji
  • Certyfikat Autentyczności Mennicy Berlińskiej
  • Ekskluzywne drewniane pudełko do bezpiecznej ekspozycji replik

Tak, chcę rozpocząć zbieranie złotych replik z kolekcji "Legendarne Złote Monety Świata". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą repliką z kolekcji: "100 dukatówką Zygmunta III Wazy z 1621 roku", zamawiam ją w cenie preferencyjnej 340 zł bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. 

Jeżeli zatrzymam tę replikę, otrzymam pozostałe 11 replik w ok. miesięcznych odstępach, każda w cenie regularnej 690 zł. (łączna cena tych 11 monet to 7590 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Kolejne repliki z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki z repliką z kolekcji "Legendarne Złote Monety Świata". Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową. Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą monetą. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już monety, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką, wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.