Najważniejsze polskie pieśni narodowe uwiecznione w czystym srebrze i złocie!

Ekskluzywny zestaw na 100-lecie Polski

Zestaw srebrnych medali jubileuszowych "Polskie Pieśni Narodowe”

Twoja ocena będzie pierwsza!

0
  • 3 medale z czystego srebra 999/1000
  • Zdobienie: czyste złoto 999/1000
  • Najwyższa jakość mennicza 
  • W zestawie drewniane pudełko i książeczka 
  • Rodzaj: Pojedynczy produkt
  • Ilość: Wyprzedany!
Powiadom mnie, gdy będzie dostępny.

Najważniejsze pieśni narodowe na 100-lecie Polski

Pieśni patriotyczne opowiadają o ważnych wartościach, mają wymowę patriotyczną. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości prezentujemy kunsztownie wykonany zestaw numizmatyczny: Polskie Pieśni Narodowe. W zestawie znajdują się 3 srebrne medale uwieczniające pieśni: Mazurek Dąbrowskiego (hymn Polski), Bogurodzicę i Rotę. 

Czyste srebro i złoto

Trzy medale zostały wykonane w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym. Wybito je w czystym srebrze (999/1000), a następnie ozdobiono czystym złotem (999/1000). Każdy medal ma aż 40 mm średnicy. 

Mistrzowskie wykonanie 

Na lustrzanych powierzchniach przepięknie odbija się światło, wydobywając mistrzowsko wykonane, najmniejsze detale. Zdjęcia nie są w stanie oddać ich piękna. Artyzm wykonania zachwyca nawet najbardziej wymagających kolekcjonerów. Szczegółowy opis kazdego medalu znajduje się w zakładce "Opis medali". 

Tylko 1000 zestawów na świecie!

Ścisła limitacja to tylko 1000 zestawów na cały świat! Ten kunsztownie wykonany zestaw jest rzadki i ekskluzywny. Zamów dziś, a inni kolekcjonerzy będą Ci zazdrościć! 

Zamów teraz, a otrzymasz gratis: 

  • książeczkę, przybliżającą historię pieśni narodowych: Mazurka Dąbrowskiego, Bogurodzicy i Roty100. rocznica odzyskania niepodległości to okazja, by lepiej poznać nasze kulturowe dziedzictwo. 
  • Certyfikat Autentyczosci zestawu
  • Drewniane pudełko 
Powiadom mnie, gdy będzie dostępny.
Specyfikacja
Kruszec:
Czyste srebro 999/1000
Zdobienie:
Czyste złoto (999/1000)
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
3 x 31,1 g
Średnica:
3 x 40 mm
Rok emisji:
2018
Limitacja:
1000 zestawów

Zestaw Polskie Pieśni Narodowe składa się z trzech srebrnych  medali ozdobionych czystym złotem. 

Mazurek Dąbrowskiego – państwowy hymn Polski 
Pieśń napisał Józef Wybicki w 1797 r. do melodii ludowego mazurka. Rzeczpospolitej nie było wówczas na mapie Europy, a Henryk Dąbrowski tworzył we Włoszech Legiony Polskie, które miały walczyć u boku Napoleona Bonaparte. Pieśń szybko zdobyła ogromną popularność w całej Europie. Przetłumaczono ją na 17 języków. W XIX w. stała się pierwowzorem dla hymnów innych narodów słowiańskich. W 1927 r. Mazurek Dąbrowskiego został oficjalnie uznany za polski hymn narodowy.

Opis awersu: gen. H. Dąbrowski na koniu, na czele Legionów. W tle fragment rękopisu J. Wybickiego. W otoku pierwsze słowa hymnu: Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy. 


Bogurodzica – pierwszy hymn Polski

"Bogurodzica" to wspaniały zabytek polskiej mowy, muzyki i literatury. Ta najstarsza pieśń religijna zapisana w języku polskim jest modlitwą do Matki Boskiej i Chrystusa. Rycerze polscy śpiewali ją przed ważnymi bitwami, m.in. pod Grunwaldem i pod Warną. Bogurodzica weszła do rytuału koronacyjnego. W późnym średniowieczu pełniła funkcję polskiego hymnu narodowego. W XIV–XVIII w. była też hymnem państwowym Wielkiego Księstwa Litewskiego.

Opis awersu: Matka Boska z Dzieciątkiem na ręku. W tle fragment rękopisu pieśni z 1407 r. W otoku pierwsze słowa tekstu: Bogurodzica Dziewica, Bogiem sławiena Maryja. 


Rota – pieśń niepodległości 
Wiersz napisała Maria Konopnicka w 1908 r. W 1910 r. Feliks Nowowiejski skomponował muzykę. Pieśń szybko stała się symbolem oporu przeciw zaborcom, nieoficjalnym hymnem narodowym Polaków. Miarą jej popularności są liczne przeróbki i naśladownictwa. Śpiewano ją podczas walk o niepodległość w Legionach Piłsudskiego, podczas powstania wielkopolskiego, powstań śląskich, plebiscytu na Warmii i Mazurach, a także w czasie wojny z bolszewikami i podczas stanu wojennego.

Opis awersu: popiersie Marii Konopnickiej, autorki tekstu. W tle rękopis wiersza. W otoku pierwsze słowa pieśni: Nie rzucim ziemi, skad nasz ród. 


Rewers wspólny dla 3 medali:  Orzeł w koronie – godło Polski
Według legendy Orła umieścił w herbie Lech – założyciel państwa Polan. Orzeł występował na monetach i pieczęciach już od czasów piastowskich. Ukoronowany Orzeł Biały od początku symbolizował suwerenność Polski.

Opis rewersu: Orzeł w koronie na tle zapisu nutowego hymnu Polski. W otoku nazwa zestawu: Polskie Pieśni Narodowe. 


Teksty każdej pieśni oraz i szczegółowa historia znajdują się w książeczce załączonej gratis do zestawu "Polskie Pieśni Narodowe". 

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie zestawu "Polskie Pieśni Narodowe", składającego się z 3  srebrnych medali platerowancyh złotem, w cenie  1700 zł (+ 25 zł koszt pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Zestaw mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jego otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.