Kronika Polskiej Niepodległości - "Przyjazd Paderewskiego do Poznania"

Fotografia sprzed 100 lat po raz pierwszy na medalu z aż 2 uncji z czystego srebra

Fotografia "Przyjazd Paderewskiego do Poznania" na srebrnym medalu uszlachetnionym złotem i rutenem

Ocena kolekcjonerów: 5.0

2
 • Oryginalna fotografia z Narodowego Archiwum Cyfrowego
 • Ponad 60 g czystego srebra próby 999/1000
 • Uszlachetnienie 24-karatowym złotem
 • Platerowanie cennym rutenem
 • Zaledwie 1918 egzemplarzy na świecie
 • Rodzaj: Pojedynczy produkt
 • Ilość: Ostatnie sztuki
Cena: 990 zł

Kronika Polskiej Niepodległości
- "Przyjazd Paderewskiego do Poznania"

Fotografia sprzed 100 lat po raz pierwszy na medalu z aż 2 uncji z czystego srebra

Rok 2018 jest niezwykle ważny dla każdego Polaka. Dokładnie 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość i stała się suwerennym państwem. Z tej okazji powstał wyjątkowy medal z archiwalną fotografią z 1918 roku, upamiętniającą wizytę wybitnego artysty i męża stanu Ignacego Paderewskiego w Poznaniu.

Dzięki współpracy wybitnych międzynarodowych ekspertów, po raz pierwszy zdjęcie widnieje na medalu łączącym aż 3 technologie mennicze:

 • tampondruk - wysokiej jakości reprodukcja zdjęcia
 • uszlachetnienie 24-karatowym złotem
 • selektywne platerowanie cennym rutenem - czarny połysk

Ścisła limitacja

Medal "Ignacy Paderewski" wykonano z zachowaniem najwyższych standardów jakości, a jego ścisła światowa limitacja to zaledwie 1918 egzemplarzy. Dodatkowo na rancie każdego z nich został wygrawerowany indywidualny numer, który podkreśla niepowtarzalność i sprawia, że są to prawdziwe arcydzieła sztuki menniczej.

Historyczne zdjęcie sprzed 100 lat!

Przedstawione na rewersie medalu zdjęcie zostało wykonane 27 grudnia 1918 roku – w dzień wybuchu powstania wielkopolskiego i po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Ukazuje powitanie Ignacego Jana Paderewskiego na dworcu w Poznaniu. Przyjazd pianisty wywołał ogromne poruszenie wśród Polaków i przyspieszył wybuch powstania – powstańcy w krótkim czasie opanowali niemal całą Wielkopolskę, a zamieszki zakończyły się w lutym 1919 roku rozejmem w Trewirze.

 • Ponad 60 g czystego srebra (999/1000)
 • Aż 3 technologie mennicze
 • Eleganckie pudełko kolekcjonerskie GRATIS
Cena: 990 zł
Specyfikacja
Metal:
Czyste srebro próby 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza
Waga:
2 uncje
Średnica:
55 mm
Kraj emisji:
Polska
Uszlachetnienie:
24-karatowe złoto i cenny ruten
Rok emisji:
2018
Limitacja:
1918 egzemplarzy

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie uszlachetnionego złotem i rutenem srebrnego medalu "Ignacy Paderewski" w cenie 990 zł (+ 9,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.