"Ignacy Paderewski w Poznaniu" - 2 uncje czystego srebra, 24-karatowe złoto i cenny ruten na medalu z archiwalną fotografią

Fotografia sprzed 100 lat po raz pierwszy na medalu z aż 2 uncji z czystego srebra

Fotografia "Przyjazd Paderewskiego do Poznania" na srebrnym medalu uszlachetnionym złotem i rutenem

Ocena kolekcjonerów: 5.0

2
  • Oryginalna fotografia z Narodowego Archiwum Cyfrowego
  • Ponad 60 g czystego srebra próby 999/1000
  • Uszlachetnienie 24-karatowym złotem
  • Platerowanie cennym rutenem
  • Zaledwie 1918 egzemplarzy na świecie
  • Rodzaj: Pojedynczy produkt
  • Ilość: Wyprzedany!
Powiadom mnie, gdy będzie dostępny.

"Ignacy Paderewski w Poznaniu"

Medal z czystego srebra z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 

W roku obchodów 100-lecia polskiej niepodległości, Skarbnica Narodowa wybiła wyjątkowy medal z archiwalną fotografią, która przedstawia przyjazd Ignacego Paderewskiego do Poznania.

Wizyta Paderewskiego - pianisty, kompozytora, wielkiego męża stanu, który m.in. sprawował funkcję premiera i ministra spraw zagranicznych - stała się impulsem do wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

By uzyskać efekt kliszy filmowej, na medalu wykorzystano aż 3 technologie mennicze:

  • tampondruk - wysokiej jakości reprodukcja zdjęcia 
  • uszlachetnienie 24-karatowym złotem
  • selektywne platerowanie rutenem - cennym metalem spokrewnionym z platyną, który nadaje srebru czarny połysk.

Ścisła limitacja

Medal "Ignacy Paderewski w Poznaniu" wykonano z zachowaniem najwyższych standardów jakości, a jego ścisła światowa limitacja to zaledwie 1918 egzemplarzy.

Dodatkowo na rancie każdego z nich został wygrawerowany indywidualny numer, który podkreśla niepowtarzalność i sprawia, że są to prawdziwe arcydzieła sztuki menniczej.

Historyczne zdjęcie sprzed 100 lat!

Przedstawione na rewersie medalu zdjęcie zostało wykonane w Poznaniu. Przyjazd pianisty wywołał ogromne poruszenie wśród Polaków, co doprowadziło do wybuchu Powstania Wielkopolskiego 27 grudnia 1918 roku. W ciągu następnych kilku tygodni niemal cała Wielkopolska była wolna.

Było to pierwsze z polskich powstań, które zakończyło się zwycięstwem i przyłączeniem Wielkopolski do Rzeczypospolitej

Powiadom mnie, gdy będzie dostępny.
Specyfikacja
Metal:
Czyste srebro próby 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza
Waga:
2 uncje
Średnica:
55 mm
Kraj emisji:
Polska
Uszlachetnienie:
24-karatowe złoto i cenny ruten
Rok emisji:
2018
Limitacja:
1918 egzemplarzy

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie uszlachetnionego złotem i rutenem srebrnego medalu "Ignacy Paderewski" w cenie 990 zł (+ 9,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.