Denara Bolesława Chrobrego pierwsza moneta z nazwą Polski

Zwycięzca plebiscytu na najważniejszą monetę polską

Najważniejsze Srebrne Monety Polskie

Ocena kolekcjonerów: 2.7

3
 • Repliki unikalnych polskich monet
 • Czyste srebro 999/1000
 • Najwyższa jakość mennicza 
 • Idealny połysk numizmatów
 • Szkatuła kolekcjonerska w prezencie
 • Rodzaj: Kolekcja
 • Ilość: Pełna dostępność
Cena: 249 zł

Serię replik najcenniejszych monet w dziejach naszej ojczyzny otwiera Denar Bolesława Chrobrego.

W wielkim plebiscycie, mającym na celu wyłonić najważniejszą monetę polską, 60% głosujących wskazało właśnie na Denara Bolesława Chrobrego. Tym samym Denar Chrobrego, zwany „PRINCES POLONIE” zyskał zaszczytne miano najważniejszej monety naszego narodu.

Zwycięski Denar jest niezwykłą monetą. Widoczny na jego obu stronach napis PRINCES POLONIE (Książę Polski) uważany jest za najstarszy zachowany zapis nazwy naszego kraju. To tym samym pierwsza moneta z nazwą Polski!

To również najbardziej zagadkowa polska moneta – wciąż trwa spór o to, jaki ptak widnieje na jej awersie: paw czy orzeł. Na jej wartość wpływają rzadkość występowania oraz pokaźny wiek(datowana na ok. 1000 rok).

Cena: 249 zł
Specyfikacja
Metal:
Srebro, 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
15,5 g
Średnica:
33 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2015
Limitacja:
2900 kolekcji

Denar Bolesława Chrobrego otwiera serię replik najcenniejszych monet w dziejach naszej ojczyzny wybitych w srebrze – takim samym kruszcu, z którego przed wiekami wykonano ich pierwowzory.

Wierne repliki najcenniejszych, najważniejszych polskich monet, będących często unikatami, to wspaniały skarb kultury narodowej!

Dzięki tej emisji najważniejsze polskie monety sprzed wieków są dostępne dla kolekcjonerów Skarbnicy Narodowej, w przystępnej cenie.

Odwzorowując unikatowe oryginały użyto czystego srebra. Idealny połysk numizmatów uzyskano dzięki zastosowaniu stempli lustrzanych, czyli specjalnie wypolerowanych narzędzi.

W ramach serii znajdują się m.in.:

 • Talar elbląski Michała Korybuta Wiśniowieckiego (1671 r.)
 • Talar Gdański Jana Kazimierza (1650 r.)
 • Pamiątkowy talar toruński Zygmunta III Wazy (1630 r.)

W ramach serii „Najważniejsze Srebrne Monety Polskie” eleganckie akcesoria kolekcjonerskie GRATIS!

 • Szkatuła do bezpiecznego przechowywania i ekspozycji numizmatów.
 • Certyfikat Autentyczności potwierdzający czystość kruszcu, dołączany do każdej repliki.
 • Segregator do przechowywania Certyfikatów Autentyczności.
 • Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji, zabezpieczone hologramem przed fałszerstwem

Tak, chcę rozpocząć zbieranie replik z serii "Najważniejsze Srebrne Monety Polskie". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą srebrną repliką z kolekcji: "Denar Bolesława Chrobrego", zamawiam ją w cenie 249 zł, bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela.

Jeżeli zatrzymam ten numizmat, będę otrzymywać ok. raz w miesiącu kolejne repliki z tej otwartej (tj. bez określonej z góry liczby numizmatów) kolekcji, każdy w cenie regularnej 249 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Kolejne emisje z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już repliki, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje mi prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy, że odeślę go w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia