Moneta w kształcie Księżyca
Prawdziwy unikat numizmatyczny wybity w czystym srebrze

Moneta została wybita w aż 3 uncjach (93,3 g) czystego srebra próby 999/1000, w jakości określanej jako antyczna. Dzięki temu ma charakterystyczny ciemny odcień.

Jej unikatowy kulisty kształt i struktura powierzchni (nawiązująca do kraterów) wizualnie przypominają Księżyc.

Ta wspaniała emisja o średnicy ok. 50 mm i nominale 5 dolarów została wyemitowana przez Barbados. I to właśnie herb tego kraju został umieszczony na powierzchni monety za pomocą specjalnej techniki menniczej (ang. Water Transfer Printing, tzw. wodny druk), która działa na zasadzie nanoszenia wzorów na daną powierzchnię poprzez zanurzenie przedmiotu w specjalnie przygotowanej wodzie.

Pierwsze 170 wybitych monet "Księżyc" zostało przeznaczone wyłącznie dla Kolekcjonerów Samlerhuset Group, której częścią jest Skarbnica Narodowa. To niewielki procent światowej limitacji, która wynosi zaledwie 1499 egz. Potwierdza to specjalny Certyfikat, w którym zamieszczono dodatkowe informacje: na stronie tytułowej widnieje napis "First Strike Edition" (ang. emisja z pierwszego bicia), w specyfikacji zaś "Limitation: only 170 pcs worldwide" (ang. limitacja: tylko 170 egz. na świecie).


Moneta „Księżyc” umieszczona jest w ekskluzywnym, przezroczystym pudełku kolekcjonerskim, w którego wnętrzu znajduje się cokół. Umożliwia ono efektowną ekspozycję emisji i podziwianie jej kunsztownego wykonania.

Specyfikacja
Emitent:
Barbados
Nominał:
5 dolarów
Rok emisji:
2023
Stan zachowania:
Menniczy
Stempel:
Zwykły
Metal:
Srebro 999/1000
Masa:
3 uncje
Średnica:
ok. 50 mm
Limitacja:
1499 egzemplarzy

Tak, zamawiam srebrną monetę "Księżyc" o masie 3 uncji wraz z Certyfikatem Autentyczności i pudełkiem kolekcjonerskim w cenie 2300 zł (+25 zł koszt pakowania i przesyłki kurierskiej). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.