Najwspanialszy medal epoki Wazów wybity w ultrawysokim reliefie!

Gdy w 1514 roku wojska rosyjskie zajęły Smoleńsk, utrata przez Polskę tej strategicznej twierdzy odbiła się szerokim echem zarówno w kraju, jak i za granicą. Odzyskać ją z rąk Rosjan udało się dopiero 3 czerwca 1611 roku wojskom króla Zygmunta III. By obwieścić to spektakularne zwycięstwo, Zygmunt III polecił odlać okolicznościowy medal, który rozesłał władcom największych dworów europejskich. Okazał się on jednym z najwspanialszych w dziejach polskiej sztuki medalierskiej.

Dla upamiętnienia zdobycia Smoleńska powstał unikatowy medal będący wiernym odwzorowaniem oryginalnego dzieła z 1611 roku. Po raz pierwszy w historii został on wybity metodą menniczą, a nie jak dotychczas odlany. Dzięki przygotowanym w najnowszej technologii specjalnym srebrnym krążkom i współpracy doświadczonych mincerzy powstała emisja o ultrawysokim reliefie sięgającym aż 3,5 mm. Co więcej, medal został wybity w 2 uncjach czystego srebra próby 999/1000.


Awers medalu zdobi wizerunek króla Zygmunta III Wazy w zbroi, z wieńcem laurowym na głowie. Na rewersie widnieje panorama ufortyfikowanego Smoleńska widoczna z lotu ptaka.


Kunsztowne wykonanie medalu sprawia, że jest on prawdziwym majstersztykiem sztuki menniczej o eleganckim matowym wykończeniu. Dodatkowo wyróżnia go umieszczony na rancie indywidualny numer, dzięki któremu każdy egzemplarz jest unikatem.

Medal "Zdobycie Smoleńska" to:

  • Ponad 60 g czystego srebra próby 999/1000
  • Imponujący wysoki relief
  • Eleganckie matowe wykończenie
  • Indywidualna numeracja na rancie

Wyłącznie w Skarbnicy Narodowej!

Wyjątkowo pracochłonny proces produkcyjny sprawił, że limitacja medali jest niezwykle niska. Na świecie dostępnych jest zaledwie 611 egzemplarzy, a ich jedynym oficjalnym dystrybutorem jest Skarbnica Narodowa.

Dodatkowo do medalu dołączone są: Certyfikat gwarantujący autentyczność oraz eleganckie pudełko kolekcjonerskie.

Specyfikacja
Stan zachowania:
Menniczy
Stempel:
Zwykły (matowe wykończenie)
Metal:
Srebro 999/1000
Masa:
62,2 g
Średnica:
45 mm
Limitacja:
611 egzemplarzy

Tak, zamawiam srebrny medal "Zdobycie Smoleńska" o masie 2 uncji wraz z Certyfikatem Autentyczności i pudełkiem kolekcjonerskim w cenie 1290 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisany medal. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.