Henryk Sienkiewicz to jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy, nasza duma narodowa, wielki patriota, a także pierwszy Polak uhonorowany w 1905 roku Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury.

Uzasadniając to wyróżnienie, jurorzy powołali się na jego „wybitne osiągnięcia w dziedzinie epiki i rzadko spotykany geniusz, który wcielił w siebie ducha narodu”.

W celu uczczenia tego wybitnego literata i polskiego patrioty Skarbnica Narodowa wyemitowała medal pamiątkowy:

 • wykonany według klasycznych wzorców w szlachetnym brązie,
 • wybity w wysokiej jakości menniczej,
 • zachwycający detalami motywu i wypukłą strukturą.

Medal otwiera wyjątkową kolekcję "Henryk Sienkiewicz. Dzieła Noblisty" na którą składają się numizmaty poświęcone 5 powieściom, wybite w stopie srebra 500/1000, w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym.

Specyfikacja
Medal Henryk Sienkiewicz:
Metal:
Brąz platerowany
Jakość:
Mennicza
Waga:
Ok. 29 g
Średnica:
36 mm
Medale poświęcone powieściom Sienkiewicza:
Metal:
Stop srebra 500/1000
Waga :
15 g
Średnica :
34 mm
Jakość :
Najwyższa mennicza (stempel lustrzany)

Ku pokrzepieniu serc
Henryk Sienkiewicz. Dzieła Noblisty

Medal pamiątkowy „Henryk Sienkiewicz” stanowi pierwszy element minikolekcji „Henryk Sienkiewicz. Dzieła Noblisty”. Prezentuje ona najważniejsze dzieła wybitnego twórcy. Poszczególne numizmaty wchodzące w skład serii upamiętniają powieści „Quo Vadis” i „Krzyżacy”, a także kolejne tomy Trylogii: „Ogniem i mieczem”, „Potop” i „Pana Wołodyjowskiego”.

Gwarantowane korzyści kolekcjonowania:

 • Najwyższa jakość mennicza
  Wszystkie medale wybite zostały w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym w szlachetnym stopie srebra 500/1000.
 • Folder do prezentacji – GRATIS
  Do pierwszego medalu dołączony jest elegancki i praktyczny folder zapewniający bezpieczne przechowywanie i prezentację medali.
 • Atrakcyjna cena
  W ramach kolekcji „Henryk Sienkiewicz. Dzieła Noblisty” wszystkie medale dostępne są w specjalnej cenie – 99 zł każdy.
 • Ścisły limit
  Liczba dostępnych kolekcji jest ściśle limitowana i wynosi tylko 5000 kompletnych serii.

 

Tak, chcę rozpocząć zbieranie medali pamiątkowych „Henryk Sienkiewicz. Dzieła noblisty”. W celu zapoznania się z pierwszym medalem „Henryk Sienkiewicz”, proszę o przesłanie go w cenie 49 zł bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka płatna za pobraniem u listonosza.

Jeśli zatrzymam ten medal, otrzymam pozostałe 5 medali w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie 99 zł. Łączny koszt pozostałych 5 medali to 495 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu medalu. Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem.

Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu medalu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.  Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.