Henryk Sienkiewicz to jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy, nasza duma narodowa, wielki patriota, a także pierwszy Polak uhonorowany w 1905 roku Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury.

Uzasadniając to wyróżnienie, jurorzy powołali się na jego „wybitne osiągnięcia w dziedzinie epiki i rzadko spotykany geniusz, który wcielił w siebie ducha narodu”.

W celu uczczenia tego wybitnego literata i polskiego patrioty Skarbnica Narodowa wyemitowała medal pamiątkowy:

 • wykonany według klasycznych wzorców w szlachetnym brązie,
 • platerowany złotem
 • wybity w wysokiej jakości menniczej,
 • zachwycający detalami motywu i wypukłą strukturą.

Medal otwiera wyjątkową serię "Henryk Sienkiewicz. Dzieła Noblisty" na którą składają się numizmaty poświęcone 5 powieściom, wybite w stopie srebra 500/1000, w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym.

Specyfikacja
Medal Henryk Sienkiewicz:
Metal:
Brąz platerowany złotem
Jakość:
Mennicza
Waga:
Ok. 29 g
Średnica:
36 mm
Medale poświęcone powieściom Sienkiewicza:
Metal:
Stop srebra 500/1000

Ku pokrzepieniu serc
Henryk Sienkiewicz. Dzieła Noblisty

Medal pamiątkowy „Henryk Sienkiewicz” stanowi pierwszy element minikolekcji „Henryk Sienkiewicz. Dzieła Noblisty”. Prezentuje ona najważniejsze dzieła wybitnego twórcy. Poszczególne numizmaty wchodzące w skład serii upamiętniają powieści „Quo Vadis” i „Krzyżacy”, a także kolejne tomy Trylogii: „Ogniem i mieczem”, „Potop” i „Pana Wołodyjowskiego”.

Gwarantowane korzyści kolekcjonowania:

 • Najwyższa jakość mennicza
  Wszystkie medale wybite zostały w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym w szlachetnym stopie srebra 500/1000.
 • Folder do prezentacji – GRATIS
  Do pierwszego medalu dołączony jest elegancki i praktyczny folder zapewniający bezpieczne przechowywanie i prezentację medali.
 • Atrakcyjna cena
  W ramach kolekcji „Henryk Sienkiewicz. Dzieła Noblisty” wszystkie medale dostępne są w specjalnej cenie – 99 zł każdy.
 • Ścisły limit
  Liczba dostępnych kolekcji jest ściśle limitowana i wynosi tylko 5000 kompletnych serii.

 

Tak, chcę rozpocząć zbieranie medali pamiątkowych „Henryk Sienkiewicz. Dzieła noblisty”. W celu zapoznania się z pierwszym medalem „Henryk Sienkiewicz”, proszę o przesłanie go w cenie 49 zł bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka płatna za pobraniem u listonosza.

Jeśli zatrzymam ten medal, otrzymam pozostałe 5 medali w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie 99 zł. Łączny koszt pozostałych 5 medali to 495 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu medalu. Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem.

Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu medalu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.  Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.