Portugał Zygmunta III Wazy
wart ponad pół miliona złotych! 

Portugał z 1588 r. to niezwykle rzadka i cenna moneta. W 2011 r. został wylicytowany za ogromną kwotę 506 000 PLN. Teraz, dzięki starannie wykonanej replice, można podziwiać ten skarb mennictwa polskiego w swoim domu.

Portugał z 1588 r. pochodzi z najwspanialszego okresu mennictwa polskiego. Numizmat olśniewa bogactwem szczegółów i symboli oraz przybliża czasy, gdy Rzeczpospolita była potęgą w Europie. Portugały wykorzystywano przede wszystkim w handlu, w dużych transakcjach.

Wyjątkowo portugał medalowy został wyemitowany nie jako środek płatniczy, lecz na cześć nowo ukoronowanego króla Zygmunta III Wazy. Stanowił rodzaj prezentu rozdawanego przez monarchę i służył jako element królewskiej propagandy.

Wizerunek władcy charakteryzuje wysokie nakrycie głowy zdobione kitą z piór i klejnotami oraz bogaty strój. Trzy wieńce na rewersie miały symbolizować trzy korony: polską, szwedzką oraz niebiańską. 

Wierna replika cennego portugała

Replika portugała z 1588 r. została:

  • wybita stemplem lustrzanym, w najwyższej jakości menniczej
  • poplaterowana czystym złotem próby 999/1000
  • umieszczona w wysokiej jakości kapsule ochronnej, dzięki której numizmat jest zabezpieczony przed uszkodzeniem.

Wraz z numizmatem przesyłamy gratis Certyfikat Autentyczności potwierdzający specyfikację numizmatu.

Specyfikacja
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedzionikiel
Masa:
26 g
Średnica:
40 mm
Platerowanie:
złoto 999/1000

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie platerowanej złotem repliki portugała Zygmunta III Wazy w cenie 129 zł (+ 11,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany numizmat.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie Sklepu.  Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.